Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 20/07/2018.

Support Specialist with German

Łódź, łódzkie

Gi Group Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

Responsibilities:

• Prices and contract handling
• Overdues handling
• Decision support
• Project Management support

Job Requirements:

• Support must be provided in German
• Good understanding of English is essential
• Ability to achieve Key Performance Indicator targets
• Must be a team player
• Strong problem solving abilities and assertiveness
• Motivation to learn and work in a service desk environment
• Previous Customer Service / Helpdesk experience is a plus

We offer:

• Attractive salary (5000- 7000 PLN gross)
• The ability to use your knowledge of foreign language on a daily basis at work
• Experience with a range of Clients and technology solutions which provides professional relevance
• Trainings and development tailored to help you achieve your potential
• Social benefit packages
• Friendly work atmosphere in multicultural environment
• Great location in Łódź

 Gi GROUP jest jedną z najbardziej doświadczonych agencji pracy tymczasowej i doradztwa... personalnego (nr wpisu do rejestru agencji zatrudnienia 570). Pierwsze kroki stawialiśmy w 1999 roku w Katowicach, obecnie mamy swoje oddziały już w całej Polsce. W marcu 2007 staliśmy się częścią największej włoskiej grupy w sektorze usług związanych z HR.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
17/07/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Doradztwo / Konsulting