Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/23/0468

Obowiązki:

Z uwagi na rodzaj pracy i warunki jej wykonywania poszukiwani są kandydaci do zakładu karnego tj. jednostek przeznaczonych do odbywania w nich kary pozbawienia wolności oraz wykonywania tymczasowego aresztowania przez mężczyzn.
Do obowiązków strażnika działu ochrony należy m.in. kontrola pobieżna i kontrola osobista osadzonych. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy kontrola osobista polega na oględzinach ciała, sprawdzeniu odzieży, bielizny i obuwia, a także przedmiotów posiadanych przez skazanego. Oględziny ciała oraz sprawdzenie odzieży i obuwia przeprowadza się w pomieszczeniu, podczas nieobecności osób postronnych oraz osób odmiennej płci i dokonywane są za pośrednictwem osoby tej samej płci.
Rozkład czasu służby w systemie wielozmianowym w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności, jest to służba z bronią palną, przy zwiększonej dyspozycyjności z racji charakteru służby, wymagana umiejętność podporządkowania się hierarchicznej strukturze.
* Planowane terminy przyjęcia do służby: od lipca/sierpnia 2023 r.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • średnie branżowe
  • średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania:

  • WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM: Zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2022 r., poz. 2470 ze zm.) w Służbie Więziennej może pełnić służbę osoba: - posiadająca obywatelstwo polskie;- posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej;- korzystająca z pełni praw publicznych;- która daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań;- która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo;- dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;- posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;- posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, podległej szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować.

Miejsce pracy: 18-400 Czerwony Bór 2, powiat: zambrowski, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wymagane dokumenty: WYMAGANE DOKUMENTY:Zgodnie z art. 39c ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2022 r., poz. 2470 ze zm.) kandydat do służby składa następujące dokumenty:- podanie o przyjęcie do służby kierowane do Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie ze wskazaniem działu służby, stanowiska, a także jednostki do której kandydat się ubiega oraz podanie swojego ADRESU E-MAIL do kontaktu- proszę wpisywać czytelnie.- wypełnioną ankietę personalną, która stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 sierpnia 2018 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego do Służby Więziennej (Dz. U. z 2022 r., poz. 1269) bądź będącą załącznikiem do ogłoszenia. - UWAGA- obowiązuje wydruk dwustronny, ankietę proszę wypełniać starannie drukowanymi literami oraz odpowiadać pełnym zdaniem na wszystkie pytania zawarte w ankiecie; jak również nie wypełniać ostatniego oświadczenia kandydata- to oświadczenie wypełniane jest w dniu przyjęcia do służby.- kserokopie świadectw pracy lub służby (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej).- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie (począwszy od kserokopii świadectwa ukończenia szkoły średniej), kwalifikacje zawodowe i specjalistyczne (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej);- oświadczenie kandydata o zdolności do przystąpienia do testu sprawności fizycznej (załącznik do ogłoszenia); - oświadczenie w sprawie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury kwalifikacyjnej dla kandydatów w Służbie Więziennej (załącznik do ogłoszenia);- kserokopię książeczki wojskowej uzupełnionej o stosowne wpisy dotyczące uregulowanego stosunku do służby wojskowej albo inny dokument potwierdzający uregulowany stosunek do służby wojskowej.* TERMIN SKŁADANIA WYŻEJ WYMIENIONYCH DOKUMENTÓW I MIEJSCE UZYSKANIA INFORMACJI: Wymagane dokumenty należy w terminie do dnia 09 czerwca 2023r. przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Olsztynie ul. Piłsudskiego 3, 10-575 Olsztyn, z dopiskiem "Nabór nr 11/2023" (liczy się data wpływu). * W przypadku niezłożenia wyżej wymienionych wymaganych dokumentów w we wskazanym terminie Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie odmówi poddania kandydata postępowaniu kwalifikacyjnemu. *Szczegółowe informacje nt. danego stanowiska, można uzyskać telefonicznie w komórkach kadrowych poszczególnych jednostek organizacyjnych, których dotyczy rozpoczęta procedura kwalifikacyjna.Zakład Karny w Czerwonym Borze: telefon nr.: 86 276 49 09; 86 276 48 56*Istnieje możliwość wysyłania/składania dokumentów bezpośrednio do jednostek organizacyjnych podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Olsztynie, w których występują wakaty. Dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w jednostkach organizacyjnych województwa podlaskiego, poszczególne etapy kwalifikacyjne odbędą się na terenie tego województwa. *Dodatkowe pytania dotyczące naboru można kierować: na adres e-mail: nabor_oisw_olsztyn@sw.gov.pl lub pod nr. telefonu: 665 772 280, (89) 5248750/78 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -15.00).* Informacje w sprawie terminów oraz przebiegu postępowania kwalifikacyjnego będą kandydatom przesyłane wyłącznie na adres e-mail - podany w podaniu o przyjęcie do służby w SW.*Dokumenty kandydatów, którzy nie zakwalifikują się do kolejnych etapów postępowania oraz tych, którzy nie zostaną przyjęci do służby będą przechowywane przez czas archiwizacji dokumentacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami. *pełna informacja nt. naboru nr 11/2023 (wraz z wymaganymi załącznikami/oświadczeniami) znajduje się na stronie:https://sw.gov.pl/praca-oferta/straznik-dzialu-ochrony-20230525

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Adres www: https://www.sw.gov.pl/jednostka/zaklad-karny-czerwony-bor

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
25/05/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
12
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy