Starsza Księgowa / Starszy Księgowy

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta- międzynarodowej firmy produkcyjnej poszukujemy osoby na stanowisko Starszej Księgowej/Starszego Księgowego. Osoba w tej roli obejmie merytoryczny nadzór nad kilkuosobowym zespołem księgowym, będzie również ściśle współpracować z działem finansowym z Niemiec. Polska siedziba firmy mieści się na południu Wrocławia.

Informacje o kliencie

Nasz Klient to wiodący dostawca sprzętu, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych dla produkcji przemysłowej. Dzięki swoim rozwiązaniom firma wspiera klientów w zakresie podnoszenia wydajności, rentowności i produktywności. Firma operuje w ponad 80 krajach na całym świecie.

Opis stanowiska

  • koordynowanie procesu zamykania miesiąca,
  • przedkładanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych do niemieckiej spółki firmy,
  • zarządzanie operacjami wykonywanymi na księdze głównej (GL),
  • przygotowywanie raportów i deklaracji VAT w oparciu o polskie prawo podatkowe,
  • koordynowanie pracy podległego kilkuosobowego zespołu,
  • ścisła współpraca z niemieckim działem finansowym,
  • współpraca w zakresie projektów optymalizacyjnych,
  • zarządzanie dokumentacją księgową,
  • współpraca z audytorami i organami podatkowymi.

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe z zakresu finansów i rachunkowości,
  • minimum 4-letnie doświadczenie w księgowości,
  • praktyczna znajomość rachunkowości zgodnie z kodeksem handlowym i międzynarodowymi standardami rachunkowości (MSSF),
  • znajomość systemów ERP- mile widziany Oracle,
  • znajomość europejskiego podatku VAT,
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego,
  • zaawansowana znajomość j. niemieckiego- warunek konieczny,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i organizacyjne,
  • mile widziane doświadczenie w koordynowaniu pracy zespołu.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
  • elastyczne godziny pracy,
  • praca w międzynarodowym środowisku,
  • wynagrodzenie adekwatne do poziomu doświadczenia,
  • możliwość rozwoju w kierunku managerskim,
  • system bonusowy.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page