Specjalista ds. Sprzedaży

BETTINA Sp. z o.o.

Czechowice-Dziedzice, śląskie

Opis stanowiska pracy

Specjalista ds. Sprzedaży to pracownik, który operatywnie wspiera sprzedaż znajdującą się w ofercie handlowej firmy.

Do zakresu obowiązków Specjalisty ds. Sprzedaży należą:

  • analiza rynku i ofert konkurencji – prowadzenie pierwotnych i wtórnych badań rynku,
  • tworzenie ofert handlowych w oparciu o standardy firmy oraz potrzeby klienta,
  • promowanie działań usprawniających sprzedaż – przygotowanie materiałów promocyjnych,
  • udział w targach, wystawach i konferencjach,
  • realizowanie planów sprzedażowych,
  • pozyskiwanie nowych klientów – identyfikowanie potencjalnych odbiorców produktów,
  • utrzymywanie trwałych kontaktów z dotychczasowymi kontrahentami,
  • wprowadzanie danych klientów, zakładanie kartotek pozyskanych klientów – baza danych,
  • negocjowanie umów i warunków handlowych,
  • przyjmowanie i ewidencja zamówień (w programie Excel),
  • sporządzanie zamówień oraz potwierdzeń zamówień,
  • komplementowanie dokumentów dla danego kontrahenta
  • przygotowywanie dokumentacji wysyłkowej do fakturowania (zbieranie i komplementowanie dokumentów wysyłkowych )
  • fakturowanie sprzedaży,
  • wyjaśnianie różnic cenowych powstałych podczas wprowadzania faktur oraz korekt,
  • wystawianie dokumentów dostawy,
  • przygotowanie przesunięć towarów/produktów/usług między magazynami
  • przygotowanie zestawienia do księgowości (faktury, dokumenty dostawy),
  • przygotowanie raportów sprzedażowych – analiza wyników sprzedaży,
  • obsługa klientów indywidualnych,
  • koordynowanie projektów w zakresie terminów dostaw – harmonogram dostaw,
  • obsługa reklamacji (zgłoszenia, monitoring),
  • monitorowanie stanów magazynowych, stała kontrola magazynów,
  • aktywny wkład w tworzeniu dobrego wizerunku firmy.

Prezentacja firmy

Zajmujemy się handlem hurtowo detalicznym artykułów importowanych... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
07/05/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi, Praca Sprzedaż - Account Management, Praca Obsługa klienta, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Sprzedaż / Handel / Praca w sklepie