Specjalista ds. sieci komputerowych

Katowice, 40-065, śląskie

COIG S.A.

Opis stanowiska pracy

Wykształcenie:

  • wykształcenie wyższe techniczne.

Nasze wymagania:

  • praktyczna znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów operacyjnych i sieci teleinformatycznych,
  • praktyczna umiejętność konfiguracji urządzeń sieciowych Cisco, Juniper, Fortinet
  • praktyczna znajomość/umiejętność obsługi routerów, przełączników, firewalli, loadbalancerów, systemów IDS/IPS,
  • praktyczna znajomość systemów antyDDoS,
  • praktyczna znajomość protokołów sieci LAN, WLAN
  • praktyczna znajomość protokołów routingu,
  • praktyczna znajomość protokołów IPSec i zagadnień VPN,
  • praktyczna znajomość zagadnień QoS,
  • praktyczna znajomość zagadnień monitoringu infrastruktury sieciowej,
  • praktyczna znajomość technologii i okablowania Ethernet (UTP i Fiber Optic) oraz zasad tworzenia połączeń w szafach krosowniczych,
  • umiejętność dokumentowania swojej pracy.

Wymagane, dodatkowe umiejętności/predyspozycje:

  • komunikatywność, rzetelność, operatywność, aktywność, odpowiedzialność, kreatywność,
  • dobra organizacja czasu pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • dbałość o rozwój własny i poszerzanie wiedzy,
  • prawo jazdy kategorii B.

Doświadczenie zawodowe:

  • minimum trzyletnie doświadczenie w administracji urządzeniami sieciowymi.

Wymagania

Zakres zadań pracownika:

  • realizowanie procedur administracyjnych związanych z pracą w Zespole Utrzymania Ruchu,
  • prowadzenie dokumentacji,
  • monitorowanie zdarzeń w sieci,
  • rozwiązywanie problemów pojawiających się w trakcie eksploatacji systemów informatycznych,
  • wsparcie użytkownika końcowego,
  • podnoszenie i utrzymywanie na właściwym poziomie niezbędnych kwalifikacji.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej, stale rozwijającej się firmie,
  • pracę w grupie profesjonalistów,
  • pakiet dodatkowych benefitów (szkolenia merytoryczne, prywatna opieka medyczna, karta wstępu na obiekty sportowe).

COIG S.A. jest dostawcą kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych,... wspomagających procesy zarządzania. Naszym pierwszoplanowym atutem jest wiedza sektorowa, którą wykorzystujemy dla tworzenia i udostępniania naszym klientom zintegrowanych systemów informatycznych.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
14/09/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca Inne , Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis