Specjalista ds. koordynacji finansowo-księgowej

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Oświęcim, małopolskie

Opis stanowiska pracy

zatrudni na stanowisko:

specjalista ds. koordynacji finansowo-księgowej

Zakres obowiązków:

  • Kontrola formalno-rachunkowa dokumentów finansowych dotyczących realizowanych projektów oraz ich akceptacja od strony formalno-rachunkowej.
  • Bieżąca analiza zaewidencjonowanych kosztów w tym kontrola ponoszonych nakładów finansowych i ich zgodności z zatwierdzonym budżetem i harmonogramem projektu.
  • Przygotowywanie dokumentacji m.in. na potrzeby sprawozdawczości
  • Bieżące opracowywanie i analiza raportów oraz sprawozdań dla potrzeb projektów wraz z przygotowaniem danych,
  • Analiza projektu pod kątem klasyfikacji kosztów oraz klasyfikacji majątku trwałego.
  • Kontrola ponoszonych nakładów finansowych i ich zgodności z zatwierdzonym budżetem i harmonogramem projektu.
  • Udział w przygotowywaniu planów finansowych
  • Bieżąca analiza wytycznych dotyczących realizowanego projektu pod katem prawidłowości kwalifikowania kosztów
  • Udział w przygotowaniu wniosków o płatność oraz niezbędnych załączników do wniosków o płatność,
  • Kontakt i bieżąca współpraca w zakresie finansowym z instytucjami finansującymi projekty.
  • Bieżące zapoznawanie się z aktualnymi aktami prawnymi, ustawami, rozporządzeniami związanymi z wykorzystywaniem środków przyznanych na realizację projektów
  • Dekretacja i księgowanie faktur, dowodów bankowych,
  • Analiza prawidłowości sald kont rozrachunkowych oraz kont bankowych,
  • Bieżąca kontrola terminowości zapłat z tytułu dokonanych zakupów.
  • Sporządzanie przelewów dotyczących dokumentów zakupów.
  • Uzgadnianie powiązań pomiędzy wybranymi kontami księgowymi jako element kontroli wewnętrznej wydatkowanych i posiadanych środków od instytucji finansującej.
  • Sporządzanie list płac.
  • Ustalanie uprawnień i obliczanie zasiłków z ubezpieczenia społecznego, prowadzenie kartotek ZUS, sporządzanie list płatniczych z ubezpieczenia społecznego.
  • Wdrażanie i koordynację finansowo-księgową projektu
  • Dekretacja i księgowanie rachunków z tytułu umów zlecenie, o dzieło, honorariów zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz sporządzania przelewów
  • Analiza prawidłowości sald kont bankowych
  • Sporządzanie dokumentów księgowych do prowadzonych kont analitycznych i syntetycznych,
  • Bieżące wsparcie zespołu oraz zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentów

Wymagania kwalifikacyjne:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane: rachunkowość, finanse)
  • minimum trzyletnie doświadczenie pracy w dziale finansowym, kontrolingu lub księgowości
  • mile widziane doświadczenie w pracy na projektach finansowanych ze środków UE i krajowych
  • znajomość zagadnień Finansowo-Księgowych
  • bardzo dobra organizacja pracy, dokładność, umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność pracy w zespole i umiejętność pracy pod presją czasu

Termin i miejsce składania ofert:

Życiorys wraz z listem motywacyjnym należy przesłać  za pomocą przycisku "Aplikuj".

Termin składania ofert od 10 lica 2019 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi jedynie na wybrane oferty.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
02/09/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Administracja biurowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Administracja Publiczna