Specjalista ds. Cen Transferowych (m/f)

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Aktualnie dla naszego Klienta zlokalizowanego w najbliższej okolicy Wrocławia poszukujemy zmotywowanego kandydata na stanowisko Specjalisty ds. Cen Transferowych.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest duża dynamie rozwijająca się firma dystrybucyjna będącej liderem w swojej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Opis stanowiska

  • pozyskiwanie danych z systemów informatycznych niezbędnych do tworzenia dokumentacji związanej z cenami transferowymi
  • przygotowywanie i implementacja raportów i zestawień na potrzeby wewnętrzne
  • ścisła współpraca z działem zarządzania produktem w celu właściwego dokumentowania transakcji cen transferowych
  • analiza dokumentów / zapisów księgowych pod kątem cen transferowych
  • nadzór i sprawowanie kontroli nad poprawnością umów zawieranych z podmiotami powiązanymi
  • analiza skutków wynikających z zawartych umów oraz rekomendowanie optymalnych rozwiązań
  • przygotowywanie analiz finansowych, kalkulacji i sprawozdawczości dla potrzeb wymogów transakcji wewnętrznych
  • przygotowywanie i wdrażanie wytycznych dla organizacji dotyczących reguł i warunków związanych z transakcjami wewnętrznymi

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse)
  • minimum dwuletnie doświadczenie w zakresie raportowania
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • obsługa pakietu MS Office (w szczególności programu Excel)
  • obsługa systemów klasy ERP
  • wysoki poziom umiejętności analitycznych
  • znajomość narzędzi wykorzystywanych do analizy statystycznej
  • samodzielność w działaniu oraz dokładność
  • bardzo dobra organizacja pracy
  • praktyczna znajomość przepisów dotyczących podatku CIT
  • mile widziane doświadczenie związane z pracą w kancelarii doradztwa podatkowego

Oferujemy

Nasz Klient oferuje możliwość rozwoju zawodowego i wzięcia udziału w tworzeniu nowej komórki w ramach kontrolingu grupy. Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za kształtowanie polityki cen transferowych oraz rekomendowanie zmian i optymalizację istniejących już rozwiązań. Ponadto stanowisko gwarantuje konkurencyjne wynagrodzenie oraz pakiet pozapłacowy.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page