Specjalista ds. celnych i logistyki

Michael Page

Katowice, śląskie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy doświadczonego Kandydata / Kandydatkę z obszaru celnego - Codzienna interakcja z organami celnymi oraz praca nad dokumentami celnymi dla naszego Klienta zlokalizowanego w Katowicach.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, spółki międzynarodowej Grupy działającej na rynku stalowym i wydobywczym poszukujemy doświadczonego specjalisty ze znajomością obszaru celnego. Spółka ta jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku stalowo wydobywczym.

Opis stanowiska

* Dostarczanie organom celnym dokumentów do kontroli dostawy towarów i dokumentów przewozowych;
* Sprawdzenie dokumentów wymaganych do odprawy celnej towarów pod kątem ich zgodności z wymogami prawa celnego;
* Codzienna interakcja z organami celnymi w kwestiach powiadamiania o gotowości towarów do dostawy, stacji docelowych, zgodności z wymaganiami specyfikacji itp.
* Koordynacja w zakresie dostarczania faktur i danych o wysyłce i spedytorach
* Zbieranie i kontrola dokumentów celnych (t1, import, import/eksport do magazynu) oraz dla każdego pojazdu,
* Koordynacja informacji o towarach znajdujących się w terminalach - magazynach celnych.
* Wypełnianie i składanie deklaracji celnych do organów celnych,

Profil kandydata

* Silne umiejętności organizacyjne i komunikacyjne
* Umiejętności negocjacyjne z kontrahentami
* Doświadczenie zawodowe w zagranicznej działalności gospodarczej i pośrednictwie celnym przez co najmniej 2 lat

* Znajomość dokumentacji z obszaru celnego
* Znajomość języka polskiego i angielskiego (poziom B1+)

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie, w zależności od doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Katowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page