Specjalista ds. BHP i OŚ

HILTON FOODS LTD SP. Z O.O.

Tychy, śląskie

Opis stanowiska pracy

Hilton Foods Ltd. – jesteśmy europejskim liderem w branży spożywczej. Specjalizujemy się w produkcji, konfekcjonowaniu oraz pakowaniu świeżej żywności na rynek polski oraz europejski. Wykorzystujemy innowacyjne technologie, wysokie standardy higieny i zautomatyzowane linie produkcyjne. W związku z dynamicznym rozwojem nowoczesnego zakładu w Tychach poszukujemy osób poszukujących wyzwań zawodowych i rozwoju w wiodącej na rynku firmie.

Dlaczego warto z nami współpracować

  • Oferujemy stabilną i ciekawą pracę w oparciu o umowę o pracę
  • Realizujemy ciekawe i innowacyjne projekty dla Klientów z całej Europy
  • Dbamy o Twój indywidualny komfort pracy – zaplanujemy indywidualny plan wdrożeniowy oraz dalszy rozwój
  • Dofinansowujemy naukę języka angielskiego
  • Dbamy o Twoje samopoczucie i kondycję – dofinansowujemy kartę sportową oraz bierzemy udział w różnorodnych imprezach sportowych
  • Mamy Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – w pakiecie paczki świąteczne, bony na święta Bożego Narodzenia, wczasy pod gruszą, pożyczki pracownicze
  • Organizujemy firmowe oraz zespołowe imprezy integracyjne
  • Możliwość zakupu naszych produktów po atrakcyjnych cenach

Twoje zadania na stanowisku

  • Prowadzenie działań mających na celu budowanie kultury bezpieczeństwa pracowników oraz prowadzenie działania zmierzające do podnoszenia i sprawdzania świadomości dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony środowiska wraz z ich systemowym dokumentowaniem,
  • Analiza stanowisk pracy pod względem ergonomii
  • Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, sporządzanie dokumentacji powypadkowej,
  • analiza danych dotyczących wypadków, a także analizowanie nowych procesów i maszyn pod kątem zdarzeń potencjalnie wypadkowych; prowadzenie analizy zagrożeń i oceny bezpieczeństwa dla danego stanowiska pracy
  • Przygotowywanie, kompletowanie i archiwizowanie dokumentów: formularzy szkoleniowych, kart ocen ryzyka zawodowego i instrukcji bezpieczeństwa, dokumentacji wypadkowej
  • Prowadzenie wewnętrznych szkoleń BHP dla pracowników i kontrahentów
  • Organizacja szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe pracowników (uprawnienia UDT, SEP)
  • Przygotowywanie badań incydentalnych oraz sprawozdań GUS
  • Uczestnictwo w kontrolach i przeglądach stanu BHP, odbiorach technicznych maszyn
  • Kontrola przestrzegania przepisów i zasad BHP na terenie prowadzonych prac,
  • Przygotowywanie raportów BHP z przeprowadzonych kontroli,
  • Opiniowanie procedur i instrukcji w obszarze BHP oraz PPOŻ,
  • Monitorowanie oraz doskonalenie wdrożonego systemu zarządzania BHP, OŚ zgodnie z ISO 45001, ISO 14001.
  • Udział w audytach BHP ISO 45001, ochrony środowiska, ISO14001 – wewnętrznych oraz zewnętrznych,
  • Zapewnienie zgodności z wymogami prawnymi i korporacyjnymi w zakresie BHP i ochrony środowiska,
  • Współpraca z organami administracji państwowej w zakresie BHP i PPOŻ i ochrony środowiska,
  • Realizacja innych zadań wymienionych w Rozporządzeniu w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Przygotowywanie okresowych raportów, sprawozdań, naliczeń opłat środowiskowych zgodnie ze środowiskowymi wymaganiami prawnymi,
  • Pozyskiwanie, weryfikacja i aktualizacja decyzji/pozwoleń/zgłoszeń w zakresie ochrony środowiska,
  • Prowadzenie ewidencji odpadów,

Jeśli posiadasz:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP,
  • Bardzo dobrą znajomość przepisów prawnych z zakresu BHP i PPOŻ oraz ochrony środowiska,
  • Znajomość systemów zarządzania normą ISO 45001oraz ISO 14001,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2
  • Umiejętność egzekwowania wymagań BHP, przeciwpożarowych, ochrony środowiska,
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku minimum 2 lata,
  • Dyspozycyjność i gotowość do wyjazdów służbowych,
  • Prawo jazdy kategorii B,
  • Znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności Excel na poziomie średnim (tabele przestawne, podstawowe funkcje),
  • Samodzielność i nastawienie na rozwiązywanie problemów,
  • Wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne,
  • Uprawnienia inspektora ochrony przeciwpożarowej – mile widziane.

Prezentacja firmy

Hilton Food Group jest europejskim liderem w branży konfekcjonowania, po... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
17/12/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Studia podyplomowe
Branża / kategoria:
Praca BHP / Ochrona środowiska, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Inne