Sourcing Specialist (Mechanics)

Gi Group Poland S.A.

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Jeśli szukasz pracy, która pozwoli Ci rozwijać swoje umiejętności, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Gi Group działa w Polsce od 2007 roku i pomaga blisko 150 000 osobom rocznie znaleźć zatrudnienie.

Sprawdź nasze ogłoszenia i aplikuj już dzisiaj.

Nr wpisu do Rejestru Agencji Zatrudnienia: 2010

Miejsce pracy: Bydgoszcz
ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Acquiring new materials and negotiating with suppliers for good price,
  • Making purchase process more effective (analyze cost of materials, come up with new solutions),
  • Conduct DFM analysis and assist customers in product development/support customers in parts/product industrialization,
  • Maintain contact with suppliers.

CZEGO OCZEKUJEMY?

  • Higher education (mechanic/mechatronic) - unless you have an experience on similar position,
  • Skills of reading technical and technological documents,
  • Experience of working as sourcing specialist,
  • English knowledge on  B2/C1,
  • Ability to use MS Excel and Autocad would be an advantage.

CO OFERUJEMY?

  • Opportunities for developing skills and career,
  • Satisfying salary,
  • Travel insurance,
  • Flexible working hours,
  • Possibility to work remotely (hybrid).

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą i przesłaną aplikację.

Informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.