Senior Java Developer (with German)

Power Media

Poznań, wielkopolskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Poznań

Klient: Międzynarodowy software house, zajmujący się realizacją projektów na potrzeby własne oraz swoich klientów. Jest liderem w zakresie doradztwa, transformacji cyfrowej oraz dostarczania nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz realizuje wiele różnorodnych projektów m.in dla światowych liderów z branży motoryzacyjnej, handlowej, dystrybucyjnej, telekomunikacyjnej i publicznej.

Lokalizacja biura: Poznań.

Hybrydowy model pracy: 70% zdalnie, 30% z biura.

Główne technologie wykorzystywane w projektach: Java, Spring Boot, Spring, Hibernate, AWS, SQL, Oracle.

Firma realizuje wiele różnorodnych projektów i na etapie rozmów dopasowuje pod kątem predyspozycji, doświadczenia, zainteresowań i zapotrzebowania projektowego. Zespoły projektowe są międzynarodowe, składają się z Developerów, Analityków, Testerów, Scrum Masterów, Project Managerów. Współpracują głównie z klientami z Niemiec, Holandii, Szwajcarii, USA.

Kilka wybranych projektów:

1) Logistyka/transport: automatyzacja obsługi transportu morskiego i powietrznego, projekt długoterminowy, 70% development, 30% utrzymanie, ok. 30 osób w zespole z Polski.

2) Logistyka/transport: organizacja transportu morskiego oraz lotniczego, bardzo duży projekt, długoterminowy, 50% utrzymanie, 50% development.

3) Automotive: 100% development, ok. 50 osobowy zespół (Polska, Niemcy, Indie, Portugalia). Stack technologiczny: Java, Quarkus, PostgreSQL, Angular, Kubernetes.

4) Public: aplikacja, system umożliwiający składanie wniosków online, projekt długoterminowy, 80% development, 20% utrzymanie.

Zakres obowiązków:

Jako Senior Java Developer będziesz budować i rozwijać systemy mające bezpośredni wpływ na architekturę i rozwiązania technologiczne wykorzystywane w oprogramowaniach dla światowych liderów z branży motoryzacyjnej, handlowej, dystrybucyjnej, telekomunikacyjnej i publicznej.

Będziesz miał okazje rozwijać się w obszarze One Click Deployment, Clean Code, Behavior Driven Development, Automation First itp.

Zadania:

  • tworzenie nowoczesnych aplikacji opartych o technologie Java,
  • tworzenie rozwiązań w oparciu o wzorce projektowe i architektoniczne wykorzystując podejścia: DevOps, Domain-Driven Design, Behavior-Driven Development, TDD oraz „Infrastructure as a Service/Code”,
  • praca z wykorzystaniem z naszych z najlepszych praktyk i metodyk zwinnych (np. Scrum, SAFe, Kanban),
  • rozwój w obszarze profesjonalnego wytwarzania oprogramowania, Clean Code itp.,
  • ścisła współpraca z doświadczonymi ekspertami, co umożliwia szerokie możliwości pogłębiania wiedzy technicznej, biznesowej oraz umiejętności interpersonalnych.

Główne wymagania:

  • min. 4 lata doświadczenia związanego z programowaniem w języku Java
  • praktyczne doświadczenie z: JEE, Spring Boot, Hibernate,
  • znajomość zasad SOLID przy tworzeniu kodu (zasada CLEAN CODE)
  • znajomość testów jednostkowych
  • znajomość technologii: Java 8+, Maven, Unix, Linux, Github, Bitbucket
  • doświadczenie w projektowaniu interfejsów REST API i wdrażaniu usług RESTful
  • doświadczenie w projektowaniu baz danych z wykorzystaniem SQL, Oracle/SQL Server, Redis;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2),
  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

Mile widziane:

  • znajomość technologii frontendowych: JavaScript, TypeScript, Angular, React, Vue.

Firma oferuje:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (od razu na czas nieokreślony, bez okresu próbnego),
  • podwyższone koszty uzyskania przychodów na poziomie 50-80%, w przypadku pracy twórczej,
  • pracę w międzynarodowym środowisku,
  • hybrydowy model pracy (70% praca zdalna, 30% praca z biura),
  • szeroka oferta szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych (technicznych, językowych, liderskich),
  • wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji i certyfikacji w różnych obszarach,
  • mentoring i realny wpływ na kształtowanie Twojej ścieżki kariery,
  • dostęp do bazy ponad 2000 szkoleń na platformach Pluralsight, Coursera, Harvard,
  • możliwość udziału w konferencjach zarówno w roli słuchacza jak i eksperta,
  • elastyczne godziny pracy,
  • prywatna opieka medyczna dla pracownika i całej rodziny,
  • ubezpieczenie na życie,
  • dofinansowanie do karty Multisport,
  • kafeteria,
  • dofinansowanie do wyposażenia stanowiska pracy w domu,
  • bezpłatne miejsca parkingowe oraz zamykane boksy rowerowe,
  • wsparcie przy relokacji (jednorazowy bonus 10 000 zł brutto ułatwiający przeprowadzkę).

Prosimy o przesłanie CV w j. angielskim.

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media