Samodzielna Księgowa

Siemianowice Śląskie, śląskie

AMS Metal Sp. z.o.o

Opis stanowiska pracy

Opis stanowiska

  • współprowadzenie pełnej księgowości spółek zgodnie z przepisami podatkowymi i rachunkowymi,
  • prowadzenie dokumentacji magazynowej (kontrola i rozliczanie dokumentów magazynowych, rozliczanie kosztów produkcji),
  • sporządzanie deklaracji i rozliczeń podatkowych,
  • udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych wymaganych przepisami prawa,
  • przygotowywanie raportów dla celów zarządczych,
  • kontrola prawidłowego obiegu dokumentów księgowych,
  • nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi,
  • aktywna współpraca z innymi działami spółki i kontrahentami,
  • wspieranie kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy.

Wymagania

  • min. pięcioletnie doświadczenie na stanowisku Samodzielnego Księgowego,
    (wykształcenie wyższe ekonomiczne (Finanse, Rachunkowość, Ekonomia)),
  • doświadczenie w rozliczaniu, dokumentów magazynowych (dotyczących dostaw , wyrobów gotowych, rozliczanie kosztów produkcji,
  • ugruntowaną wiedzę z zakresu przepisów podatkowych (głownie VAT/CIT),
  • znajomość zagadnień związanych z rozliczaniem kosztów w firmie produkcyjnej,
  • znajomość zagadnień związanych z wewnątrzwspólnotowym nabyciem i dostawą towarów i usług,
  • bardzo dobrą obsługę programów MS Office (w szczególności MS Excel),
  • doświadczenie w pracy z systemem programu Symfonia,
  • dobrą organizację pracy własnej, systematyczność, dokładność, skrupulatność,
  • odpowiedzialność oraz samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • zdolności komunikacyjne, nastawienie na współpracę w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • mile widziana znajomość języka niemieckiego.

Wymagania

Oferujemy

  • ciekawą pracę z wyzwaniami w firmie produkcyjno-usługowo-handlowej działającej na rynkach międzynarodowych,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Spółka AMS Metal została założona w 1997 roku z prywatnego kapitału. Firma swoją produkcję... rozpoczęła od przerobu mechanicznego zgarów metali nieżelaznych w celu odzyskania frakcji metalicznej w procesie obróbki w młynach kulowych. Powstały produkt gotowy w postaci granulatu stanowił wysokiej jakości, czysty wsad do dalszych procesów termicznych w hutnictwie metali kolorowych.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
26/05/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Finanse , Praca Administracja / Sekretariat , Praca Administracja biurowa