Sales/Customer Service Specialist

Hays Poland

Bytom, śląskie

Hays Poland

Bytom
Bytom
NR REF.: 1167523

Dla naszego Klienta – działającego w branży tworzyw sztucznych – poszukujemy osoby na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta.

Zakres obowiązków:

  • Bieżąca współpraca z klientami,
  • Przyjmowanie zleceń i wprowadzanie ich do systemu SAP,
  • Sprawdzanie wiarygodności i płynność finansowej odbiorcy oraz aktualny stan zobowiązań klientów wobec Spółki i informowanie przełożonych o ewentualnych opóźnieniach,
  • Przygotowywanie ofert handlowych, negocjacje warunków dotyczących terminów realizacji zamówień, sposobu dostawy oraz sposobu i terminu płatności (dla rozliczeń bezgotówkowych) oraz ewentualnych upustów do obowiązujących cen,
  • Organizacja wysyłki towaru,
  • Poszerzanie kręgu odbiorców poprzez bezpośrednie kontakty z dotychczasowymi klientami oraz prowadzenie działań promocyjnych,
  • Zarządzanie reklamacjami zarówno w sposób jakościowy, jak i ilościowy, łącznie z produkcją i sprzedażą,
  • Przygotowywanie i realizacja planów wizyt u klientów – po zatwierdzeniu przez bezpośrednich przełożonych,
  • Zapewnienie lokalnego wsparcia dla marketingu międzynarodowego i treści artykułów branżowych,
  • Raportowanie do kierownictwa realizacji zleceń,
  • Monitorowanie kosztów transportu i kontrola faktur transportowych,
  • Utrzymywanie portfela zamówień na bieżąco aktualizowanych i wolnych od przeterminowanych zamówień,
  • Monitorowanie terminów dostaw, cen, wyników i umów oraz proaktywne działanie w przypadku niezgodności,
  • Odpowiadanie na pytania klientów i współpracowników telefonicznie i pisemnie,
  • Dbanie o pakiety próbek,
  • Prawidłowe archiwizowanie dokumenty.

   Idealny Kandydat powinien mieć/być:

  • stopień licencjata (minimum),
  • przynajmniej roczne/dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • niezależność,
  • poczucie obowiązku,
  • umiejętność pracy zespołowej,
  • elastyczność,
  • dokładność,
  • kompetencje społeczne,
  • znajomości MS Office,
  • prawo jazdy,
  • mile widziana również znajomość innych języków obcych, np. niemieckiego, rosyjskiego,
  • znajomość SAP Business One (jako dodatkowy atut).

Nasz Klient oferuje:

  • 20% premii uznaniowej "regulaminowa" (alkohol lub absencja wyklucza jej otrzymanie),
  • kartę MultiSport,
  • ZFŚS (wczasy),
  • premię bożonarodzeniową
  • umowę o pracę na czas określony (pierwsza umowa),
  • Szkolenia: Produktowe, branżowe, SAP, w ramach wprowadzania w obowiązki służbowe.

  Serdecznie zapraszamy do wysłania swojego CV. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland