REFERENT/STARSZY REFERENT/SPECJALISTA W WYDZIALE INFORMACJI, ANALIZ I SZKOLEŃ

REGIONALNA IZBA OBRACHUNKOWA w KIELCACH

Kielce, świętokrzyskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/0678

Obowiązki:

- analiza i wstępna kontrola uchwał i zarządzeń organów jednostek samorządu terytorialnego,
- analiza oraz wstępna kontrola wniosków, informacji, sprawozdań i projektów uchwał,
- monitorowanie stanu budżetów jednostek samorządu terytorialnego,
- kontrola sprawozdań jednostek samorządu terytorialnego,
- udział w opracowaniu analiz, opinii, raportów i sprawozdań,
- doradztwo w zakresie praktycznego stosowania przepisów w bieżącej gospodarce finansowej jednostek samorządu terytorialnego.

Wymagania:

Wymagania pożądane:

Wykształcenie:

  • średnie zawodowe, ekonomiczne

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania konieczne: obywatelstwo polskie oraz ukończone 18 lat życia, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, znajomość obsługi pakietu MS Office (Word, Excel) oraz poczty elektronicznej, wykształcenie i doświadczenie zawodowe: minimum średnie ekonomiczne lub wyższe: ekonomiczne, prawo lub administracja; na stanowisku Referenta wykształcenie średnie, na stanowisku Starszego Referenta wykształcenie średnie oraz co najmniej roczny staż pracy, na stanowisku Specjalisty: wykształcenie średnie oraz co najmniej 6 - letni staż pracy, wykształcenie wyższe oraz co najmniej 3 - letni staż pracy, tylko dla osób urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.: niepracowanie lub niepełnienie służby zawodowej w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2023 r. poz. 1195), ani niebycie ich współpracownikiem, osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne lub informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego na podstawie art. 7 w związku z art. 4 pkt 10b i art. 8 pkt 9a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r., poz. 1825).Wymagania preferowane: znajomość zagadnień z zakresu finansów publicznych i funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, umiejętność korzystania z przepisów prawa, umiejętność szybkiego uczenia się oraz gotowość do podnoszenia kwalifikacji zawodowych.Wymagane dokumenty i oświadczenia: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, list motywacyjny; kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie zawodowe, oświadczenia kandydata stanowiące załącznik do ogłoszenia. Kopie innych dokumentów i oświadczeń: kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych umiejętności i kwalifikacji.Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w RIO w Kielcach, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, w oparciu o którą podjęta zostanie decyzja o naborze. Elementem rozmowy będzie sprawdzenie wiedzy kandydata z obszaru regionalnych izb obrachunkowych, finansów publicznych i funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego.ogłoszenie wraz z wymaganymi załącznikami znajduje się na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej.Oferty należy składać zgodnie z wymaganymi dokumentami stanowiące załącznik do ogłoszenia.https://bip.kielce.rio.gov.pl/Artykul-Nabor-na-stanowisko-stanowisko-Referen tStarszy-ReferentSpecjalista-w-Wydziale-Informacji-Analiz-i Szkolen,4323.html

Miejsce pracy: Targowa 18, 25-520 Kielce, powiat: m. Kielce, woj: świętokrzyskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Staż pracy: lata: 6

Wymagane dokumenty: cv

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
15/03/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja / Sekretariat

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy