Referent ds. księgowości

OŚWIATA i BIZNES Sp.z o.o.

Katowice, śląskie

Opis stanowiska pracy

• Księgowanie źródłowych dokumentów księgowych związanych ze sprzedażą,
• Prowadzenie ewidencji środków trwałych w programie księgowym,
• Analiza i uzgadnianie kont,
• Bieżące uzgadnianie należności, wystawianie potwierdzenia sald
• Wprowadzanie przelewów do systemów bankowych,
• Dekretacja i księgowanie wyciągów bankowych,
• Obsługa kasy głównej Spółki,
• Sporządzanie rejestru VAT należnego za dany miesiąc,
• Sporządzanie Poleceń Księgowania (PK),
• Rozliczanie zaliczek pobieranych przez pracowników/zleceniobiorców oraz kontrola
terminowości ich rozliczania,
• Wystawienie faktur sprzedażowych, not korygujących dane oraz faktur korygujących,
• Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, Banki itp.).

Wymagania

• Wykształcenie średnie/wyższe kierunkowe
• Minimum 2-letnie doświadczenie w obszarze rachunkowości
• Znajomość zasad rachunkowości, przepisów z zakresu prawa podatkowego
• Znajomość obszaru klasyfikacji i ewidencji majątku trwałego
• Zdolność do samodzielnego, analitycznego myślenia
• Umiejętność obsługi komputera w zakresie programów FK
• Dobra znajomość pakietu MS Office
• Umiejętność pracy w zespole

Prezentacja firmy

OŚWIATA i BIZNES Sp.z o.o. działa w branży edukacyjnej i turysty... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/06/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Administracja biurowa, Praca Administracja / Sekretariat, Praca Doradztwo / Konsulting, Praca Inne