REFERENT DS. KSIĘGOWOŚCI BUDŻETOWEJ

POWIATOWE CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH

Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/23/0280

Obowiązki:

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
1. Prowadzenie komputerowej księgowości syntetycznej i analitycznej zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, w zakresie: a) dochodów i przychodów budżetowych, b) wydatków i rozchodów budżetowych, c) inwestycji, d) Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 2. Bieżąca analiza realizacji budżetu jednostki.
3. Bieżąca kontrola dowodów księgowych pod wzglądem formalnym i rachunkowym.
4. Uzgadnianie sald rozrachunków. 5. Prowadzenie dokumentacji księgowej i rozliczeń finansowych inwestycji, w tym realizowanych z udziałem środków Unii Europejskiej.
6. Rozliczanie środków finansowych pozyskanych z dotacji. 7. Przygotowanie danych do sporządzenia sprawozdań rocznych z realizacji zamówień publicznych na potrzeby prezesa UZP. 8. Przestrzeganie zapisów ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny
finansów publicznych oraz tajemnicy służbowej. 9. Przygotowanie odpowiedzi na korespondencję skierowaną do rozpatrzenia przez Dyrektora CUW.
10. Prowadzenie dokumentacji zgodnie z instrukcją kancelaryjną i jednolitym rzeczowym
wykazem akt. 11. Gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji przewidzianej ustawą. 12. Przygotowywanie i przekazywanie dokumentacji do archiwum zakładowego. 13. Współpraca w zakresie wykonywanych zadań z innymi pracownikami CUW i jednostkami obsługiwanymi. 14. Wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • średnie zawodowe, ekonomiczne, kierunek: finanse i rachunkowość

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania niezbędne, które powinien spełnić kandydat: 1. wykształcenie co najmniej średnie o kierunku ekonomia lub finanse i rachunkowość, 2. znajomość przepisów z zakresu ustaw: o rachunkowości, o finansach publicznych oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, 3. posiadanie obywatelstwa polskiego, 4. nieposzlakowana opinia, 5. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych, 6. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądowym za umyślne przestępstwo, 7. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku.II. Wymagania dodatkowe: 1. wskazane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku związanym z prowadzeniem pełnej księgowości dla jednostki budżetowej, 2. dobra znajomość obsługi komputera i pakietów biurowych: Excel, Word, 3. umiejętność interpretacji przepisów prawa, 4. umiejętność obsługi programów księgowych, 5. predyspozycje osobowościowe (samodzielność w podejmowaniu decyzji, zdolność analitycznego i syntetycznego myślenia, sumienność, komunikatywność w mowie i piśmie, organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole, rzetelność, dokładność, terminowość, odpowiedzialność za wykonywaną pracę).Praca pon.-pt. 7-15 tej

Miejsce pracy: Konstantego Damrota 30, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, powiat: kędzierzyńsko-kozielski, woj: opolskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wymagane dokumenty: Więcej informacji pod numerem tel. 77 4723885 wew. 116 godz. 8-14Wymagane dokumenty:1. Życiorys CV z przebiegiem nauki i pracy zawodowej, opatrzony własnoręcznympodpisem, 2. List motywacyjny, opatrzony własnoręcznym podpisem,3. Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych w rekrutacji zał. Nr 14. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,5. Kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów poświadczającychdoświadczenie na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków,6. Inne dodatkowe dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i umiejętności, 7. Oryginał kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, 8. Podpisane oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego, 9. Podpisane oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,10. Podpisane oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,11. Podpisane oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku będącym przedmiotem naboru,12. Oświadczenie o nieposzlakowanej opinii

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
16/03/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Finanse, Praca Ubezpieczenia

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy