Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/19/3627

Obowiązki:

- reprezentacja zakładu karnego w postępowaniach sądowych i administracyjnych,
- udzielanie opinii, porad i wyjaśnień w zakresie stosowania prawa,
- wydawanie opinii prawnych w sprawach: umów zawieranych przy udzielaniu zamówień publicznych i innych umów, umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych, zawierania ugód oraz podejmowania innych decyzji dotyczących szkód wyrządzonych przez funkcjonariusza Służby Więziennej,
- opiniowanie projektów procedur wewnętrznych.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)

Zawód:

  • Radca prawny

Pozostałe wymagania:

  • W Służbie Więziennej pracownikiem może być osoba, która: ukończyła 18 lat i ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych; daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań; nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo; ma odpowiednie do zajmowanego stanowiska wykształcenie; daje rękojmię zachowania tajemnicy, stosownie do wymogów określonych w przepisach ustawy o ochronie informacji niejawnych; posiada zdolność psychiczną i fizyczną pozwalającą na zatrudnienie na określonym stanowisku, którą ustala służba medycyny pracy. Spełnia wymogi określone w ustawie z dnia 06.07.1982 r. o radcach prawnych: posiada prawo wykonywania zawodu radcy prawnego (m.in. ukończył wyższe studia prawnicze i uzyskał tytuł magistra, został wpisany na listę radców prawnych). Dodatkowe preferencje: bardzo dobra znajomość procedury cywilnej i karnej oraz administracyjnej; samodzielność, skrupulatność, zaangażowanie oraz odpowiedzialność za powierzone zadania; umiejętność sprawnego zarządzania informacją, analitycznego myślenia, dobra organizacja pracy, sprawność w działaniu, samodzielność, wysokie umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.

Miejsce pracy: Bartnicka 10, 87-800 Włocławek, powiat: m. Włocławek, woj: kujawsko-pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wymagane dokumenty: - pisemne podanie o przyjęcie do pracy kierowane do Dyrektora Zakładu Karnego we Włocławku; - CV; - kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych; - oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa; - oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych; - oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; - wymagane dokumenty powinny zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji do pracy w Zakładzie Karnym we Włocławku przez Dyrektora Zakładu Karnego, z siedzibą we Włocławku, ul. Bartnicka 10, 87-809 Włocławek, zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119, str. 1). Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych od osoby, której dane dotyczą: Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informuję, że administratorem Pani/Pana danych jest Dyrektor Zakładu Karnego z siedzibą we Włocławku, ul. Bartnicka 10, 87-809 Włocławek, e-mail: zk_wloclawek@sw.gov.pl, tel. 54 235 04 01. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: e-mail iod_zk_wloclawek@sw.gov.pl, tel. 54 235 03 69. Dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji procesu rekrutacji, na podstawie art. 6 ust.1 lit. a RODO, tj. wyrażenia Pani/Pana dobrowolnej zgody. Posiada Pani/Pan prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres 2 lat po zakończeniu rekrutacji do celów archiwalnych w interesie publicznym. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne w celu przeprowadzenia rekrutacji, w której Pani/Pan bierze udział. Niepodanie danych wiązać się będzie z odmową przeprowadzenia wobec Pani/Pana procedury rekrutacyjnej. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Miejsce wykonywania pracy: Zakład Karny we Włocławku, ul. Bartnicka 10. Termin składania dokumentów (osobiście lub za pośrednictwem poczty) ustala się do dnia 06 grudnia 2019 roku Dokumenty złożone po tym terminie, dokumenty niespełniające stawianych wymagań lub przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej nie będą rozpatrywane. Informacji w zakresie rekrutacji udziela: Dział Kadr Zakładu Karnego we Włocławku tel. 54 235-03-54 lub 54 235-03-56

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/12/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy