Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 16/02/2019.

R2R Accountant

Łódź, łódzkie

ManpowerGroup Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

The major responsibilities are:

  • Performing RTR activities according to procedures
  • Producing routine reports, schedules, and summaries for internal & external customers
  • Supporting automation process through process analysis
  • Managing and optimizing the processes end-to-end, while being the linking pin with the other finance processes (PTP and OTC)
  • Supporting period end financial closing activities and ensuring an efficient and effective close is performed

The profile:

  • Finance and Accounting, Economics or Maths educational background
  • 2 years of experience in RTR
  • Very good, practical knowledge of MS Excel and SAP
  • Advanced English (B2/C1) is required
  • Ability to solve problems and make decisions by oneself
  • Ability to think outside the box

We offer:

  • Contract of employment
  • Attractive salary
  • Continuous professional development and opportunity for promotion
  • Multinational environment with high standard of work
  • Social benefits, such as private healthcare, Multisport card and fresh fruit provided daily

Please enclose your resume in English with the application.

Permanent employment offer

ManpowerGroup, światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy, od 2001 roku... wspiera swoich klientów i kandydatów w Polsce poprzez sieć blisko 70 agencji rozmieszczonych na terenie całego kraju. Organizacja oferuje unikalne usługi z obszaru HR dla firm i kandydatów, poprzez wachlarz swoich marek: ManpowerGroup™ Solutions, Manpower® oraz Experis™. Usługi ManpowerGroup w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą oraz outplacement.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
12/02/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa