Product / Category Manager

Michael Page

Zielona Góra, lubuskie

Michael Page Michael Page

Z uwagi na coraz większe ambicje oraz chęć zwiększania udziałów rynkowych, poszukujemy zmotywowanego i ambitnego kandydata na stanowisko Product Managera do centrali firmy w Zielonej Górze.

  • Jeden z liderów swojego sektora e-commerce w fazie dynamicznego wzrostu
  • Nowo tworzone stanowisko
  • Poszukiwanie produktów z potencjałem sprzedażowym
  • Dobieranie asortymentu na podstawie trendów rynkowych

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest jeden z liderów swojego sektora w dziedzinie e-commerce, notujący co roku imponujące wzrosty doceniane w prestiżowych rankingach Forbes, Pulsu Biznesu, czy Financial Times. Firma ma już pozycje lidera w Polsce i rozpoczęła ekspansję zagraniczną.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za kategorię artykułów wyposażenia wnętrz / artykułów biurowych i produktów wyposażenia warsztatów samochodowych
  • Analizy dotyczące sytuacji rynkowej i trendów na rynku; poszukiwanie nowych szans rozwoju
  • Opracowywanie i realizacja planów rozwoju produktów
  • Wprowadzanie nowych produktów oraz udoskonalanie i modyfikowanie istniejących
  • Rozwijanie i wdrażanie strategii produktu
  • Bazując na danych sprzedaży i badaniach rynkowych przygotowywanie planów sprzedaży
  • Kontrolowanie pozycji konkurentów na rynku oraz analizowanie ich produktów
  • Budowanie i rozwijanie relacji, z obecnymi dostawcami oraz poszukiwanie nowych - Azja
  • Wyjazdy na targi do Azji - negocjacje handlowe z producentami
  • Pozycjonowanie cenowe oraz przygotowanie ROI dla każdej nowej inwestycji
  • Tworzenie analiz finansowych dla produktów
  • Ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy (dział designu, zakupów, dział handlowy, marketingu i zespół e-commerce)
  • Opieka nad zapewnieniem odpowiednich stanów magazynowych zgodnie z zapotrzebowaniem Działu Sprzedaży
  • Wsparcie merytoryczne w zakresie produktu dla pracowników firmy
  • Raportowanie do CEO

Profil kandydata

  • Doświadczenie w rozwoju nowych produktów i wprowadzaniu ich na rynek
  • Doświadczenie w budowie marek własnych dla kanału sprzedaży internetowej
  • Doświadczenie w pracy z Chinami
  • Wysoka świadomość biznesowa
  • Nastawienie na realizację celów
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętności negocjacyjne
  • Doskonale rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
  • Kreatywność i inicjatywa w działaniu
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne prowadzenie negocjacji i rozmów biznesowych
  • Doświadczenie w pracy asortymencie wyposażenia wnętrz / artykułów biurowych będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • Wynagrodzenie adekwatne do zgromadzonego doświadczenia i posiadanych kompetencji
  • Kluczowe stanowisko w strukturach bardzo prężnie rozwijającej się firmy w przyszłościowym sektorze
  • Możliwość rozwoju kariery w ramach organizacji
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Zielona Góra
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page