PROCEDURY DOBORU DO SŁUŻBY W POLICJI

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W KLUCZBORKU

Kluczbork, opolskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/21/0940

Obowiązki:

Terminy przyjęć do służby w 2021 roku:
23 lutego,
20 kwietnia,
13 lipca,
15 września,
3 listopada,
30 grudnia.

Przyjęcia planowane są w następujących jednostkach: Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu, Komendzie Miejskiej Policji w Opolu oraz Komendach Powiatowych Policji województwa opolskiego.

Służbę w Policji może pełnić:
obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
i korzystający z pełni praw publicznych,
posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
dający rękojmie zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych
w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Dodatkowo osoby objęte ewidencją wojskową powinny posiadać uregulowany stosunek
do służby wojskowej (potwierdzony odpowiednią adnotacją w książeczce wojskowej).

Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście w siedzibie Zespołu Doboru
Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu w poniedziałek, wtorek
i czwartek w godz. 9.00-14.00 /adres: 45-078 Opole, ul Powolnego 3, numer telefonu
47 864 21 50, 47864 21 51, 47864 21 58, numer faksu 47 861 21 44, e-mail: kandydaci@opolska.policja.gov.pl/.
oraz w Komendach Powiatowych Policji województwa opolskiego w komórkach kadrowych codziennie w godzinach urzędowania.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można uzyskać:
na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl),
na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, (www.opolska.policja.gov.pl)
w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu .

Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi art. 25 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. z 2012 r. poz. 432 z późn. zm.).
Dokumenty niekompletne bądź nadesłane pocztą, nie będą rozpatrywane. Złożone dokumenty nie będą zwracane.
Zatajenie lub podanie nieprawdziwych danych w kwestionariuszu osobowym oraz niepoddanie się przez kandydata przewidzianym w postępowaniu kwalifikacyjnym czynnościom lub etapom tego postępowania skutkuje odstąpieniem od prowadzenia procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • średnie ogólnokształcące, brak

Miejsce pracy: Katowicka 14, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty: pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby cz. A i B, dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie - oryginały do wglądu), dokumenty potwierdzające posiadanie umiejętności, przydatne do służby w Policji (kserokopie - oryginały do wglądu), książeczka wojskowa (z wpisem potwierdzającym przeniesienie do rezerwy), jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (dokument do wglądu), świadectwa pracy/służby (kserokopie- oryginały do wglądu).Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa osobowego dostępne są na stronie internetowej Komendy Głównej Policji www.policja.gov.pl, Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu www.opolska.policja.gov.pl, oraz można je pobrać osobiście w Zespole Doboru Wydziału Kadr Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a także w każdej Komendzie Powiatowej/Miejskiej Policji.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/09/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Ochrona

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy