Opis stanowiska pracy

Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie obsługa prawna Klientów JWMS, a w szczególności:

• merytoryczny nadzór nad pracą kilkuosobowego zespołu młodszych prawników, pomoc w ich naborze i szkoleniu,

• badanie orzecznictwa i nauki prawa;

• kompleksowe prowadzenie spraw przed sądami lub organami administracji publicznej, w szczególności przygotowywanie pism procesowych, udział w posiedzeniach sądowych w Krakowie i w innych miastach;

• przygotowywanie i opiniowanie umów handlowych, w tym w j. angielskim;

• przygotowywanie opinii prawnych;

• kompleksowa obsługa korporacyjna, tj. przygotowanie umów/statutów spółek, prowadzenie postępowań rejestrowych, przygotowywanie dokumentów wewnętrznych (jak np. uchwały organów spółek);

• przygotowywanie materiałów na szkolenia i wystąpienia o tematyce prawniczej (takich jak prezentacje w programie Prezi lub MS PowerPoint, ulotki, materiały pisemne) oraz prowadzenie lub pomoc w prowadzeniu takich szkoleń i wystąpień;

• kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (np. sądy, urzędy).

Wymagania

• minimum 2 lata doświadczenia zdobytego w renomowanej kancelarii prawnej lub jako prawnik wewenętrzny przedsiębiorstwa;

• rozpoczęta aplikacja radcowska (mile widziany tytuł zawodowy radcy prawego lub adwokata),

• mile widziane studia doktoranckie z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa spółek handlowych, prawa cywilnego lub którejś z dziedzin prawa nowoczesnych technologii;

• znajomość obsługi komputera w tym biegła znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint);

• biegła znajomość języka angielskiego, umożliwiająca pracę na dokumentach sporządzonych w tym języku (mile widziany ukończony kurs angielskiego języka prawniczego);

• bardzo dobra organizacja pracy, komunikatywność, umiejętność pracy zespołowej i przełączania się między zadaniami, zależnie od ich priorytetu, umiejętność efektywnego działania pod presją czasu;

• wysoka kultura osobista.

Prezentacja firmy

Kancelaria JWMS jest nowoczesną kancelarią radców prawnych zajmuj... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/12/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Prawo / Prokuratura