Order Management Specialist with Czech and/or Slovak

Katowice, śląskie

Gi Group Sp. z o.o.

Opis stanowiska pracy

In regard to further development of one of our Clients, we are currently seeking Candidate for a position of:

Wymagania

Responsibilities:

Managing business relationships with direct and indirect clients

Contacting customers via different communication channels regarding their order, order confirmation, shipment details

Entering data ensure correct deliveries and invoices

Verifying progress of orders

Cooperation with manufacturing plants in Italy, Germany and France

Requirements:

At least 3 years’ experience in a similar role within a multinational company

Fluent in English, Czech and/or Slovak

Developed computer skills incl. Ms Office package and knowledge of ERP systems

Communicativeness and willingness to work with the client on a daily basis

Flexible approach - proactive in finding effective solutions to difficult problems or situations

Offer:

Permanent contract (after 3 months trial)

Attractive salary and annual bonuses

Work in a constantly growing organization of international significance

Opportunity to use foreign languages on a daily basis

Development and the opportunity to improve competences

Friendly, international atmosphere

Benefits package

Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. Prowadzimy... działalność w zakresie m.in. stałego i czasowego zatrudnienia, wyszukiwania i selekcji oraz outsourcingu. Dzięki bezpośredniej obecności i partnerstwom strategicznym działamy w 57 krajach świata. Posiadamy Certyfikat Ministerstwa Gospodarki i Pracy nr 570.  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
22/05/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Logistyka , Praca Obsługa klienta , Praca Transport / Spedycja / Praca dla kierowców