Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/20/0382

Obowiązki:

III Zakres szczegółowych zadań:
1. Rozpoznawanie problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej.
2. Współpraca z pielęgniarką w zakresie planowania i realizowania planu
opieki nad osobą chorą i niesamodzielną.
3. Przekazywanie pielęgniarce informacji o zaobserwowanych zmianach w
stanie zdrowia osoby chorej i niesamodzielnej;
4. Asystowanie pielęgniarce podczas wykonywania zabiegów
pielęgniarskich.
5. Asystowanie pielęgniarce podczas stosowania przymusu bezpośredniego.
6. Pomoc osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokojeniu potrzeb
związanych z utrzymaniem ciała w czystości.
7. Wykonywanie zabiegów higienicznych u osoby chorej i niesamodzielnej i
ich dokumentowanie.
8. Wykonywanie czynności związanych z utrzymaniem czystości i estetyki
łóżka oraz najbliższego otoczenia osoby chorej i niesamodzielnej.
9. Pomoc osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokojeniu potrzeb
związanych z odżywianiem.
10. Karmienie przez gastrostomię na zlecenie koordynatora oddziału.
11. Pomoc osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokojeniu potrzeb
związanych z wydalaniem.
12. Wymiana worka stomijnego oraz pielęgnacja stomii.
13. Wymiana worka na mocz oraz zakładanie i zmiana cewnika
zewnętrznego.
14. Kontrolowanie czynności wydalniczych pacjenta i ich dokumentowanie.
15. Dokonywanie pomiaru parametrów życiowych ( RR, tętno, temperatura,
oddech ) i ich dokumentowanie
16. Dokonywanie pomiarów masy ciała i wzrostu i ich dokumentowanie.
17. Stosowanie profilaktyki p/odleżynowej zgodnie z oceną stanu zdrowia
pacjenta i jej dokumentowanie
18. Wykonywanie zabiegów przeciwzapalnych i kąpiele lecznicze osobie
chorej i niesamodzielnej na zlecenie lekarza lub pielęgniarki w tym między innymi:
a. przygotowanie i założenie okładu zimnego suchego,
b. przygotowanie i założenie okładu zimnego wilgotnego,
c. przygotowanie i założenie okładu ciepłego suchego,
d. przygotowanie i założenie okładu ciepłego wilgotnego.
19. Pomoc osobie chorej i niesamodzielnej w utrzymaniu aktywności
ruchowej.
20. Pomoc osobie chorej i niesamodzielnej w użytkowaniu przedmiotów
ortopedycznych i sprzętu rehabilitacyjnego.
21. Stosowanie urządzeń, przyborów i narzędzi niezbędnych podczas
wykonywania czynności higienicznych.
22. Dezynfekcja i konserwacja przedmiotów i narzędzi stosowanych podczas
wykonywanych zabiegów pielęgniarskich.
23. Zapewnienie osobie chorej i niesamodzielnej bezpieczeństwa podczas
wykonywanych czynności higienicznych.
24. Pomoc osobie chorej i niesamodzielnej w adaptacji do warunków
pobytu w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.
25. Pomoc osobie chorej i niesamodzielnej w komunikowaniu się z
rodziną,zespołem opiekuńczo-terapeutycznym i innymi pacjentami przebywającymi na oddziale.
26. Udzielanie wsparcia emocjonalnego osobie chorej i niesamodzielnej
oraz jej rodzinie zgodnie z uzyskanymi kompetencjami.
27. Stosowanie przepisów prawa dotyczących praw pacjenta.
28. Przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych podczas
wykonywania zadań zawodowych.
29. Popularyzowanie zachowań prozdrowotnych
30. Udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia.
31. Organizowanie stanowiska pracy zgodnie z wymaganiami ergonomii.
32. Przestrzeganie przepisów Kodeksu Pracy dotyczących praw i
obowiązków pracownika, pracodawcy oraz warunków pracy.
33. Postępowanie zgodnie z zasadami etyki.
34. Segregowanie odpadów medycznych.
35. Wykonywanie czynności porządkowych ( np.: układanie bielizny w
szafkach oddziałowych, porządkowanie magazynów i pomieszczeń użytkowych i inne czynności porządkowe zlecone przez koordynatora lub pielęgniarkę).

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Umiejętności i uprawnienia:

  • dyplom opiekuna medycznego

Wykształcenie:

  • średnie zawodowe, brak, kierunek: medyczne

Zawód:

  • Opiekun medyczny*

Miejsce pracy: Ligi Polskiej 8, 87-100 Toruń, powiat: m. Toruń, woj: kujawsko-pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wymagane dokumenty: cv

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/03/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
3
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Sprzedaż / Handel / Praca w sklepie, Praca Obsługa klienta, Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy