Opis stanowiska pracy

Zapewnienie efektywności wykorzystania maszyn i urządzeń produkcyjnych, zapewnienie ich sprawności, w celu podniesienia jakości produktu, wydajności procesu oraz bezpieczeństwa pracy .

•        Kontrola strat:

•        Identyfikuje i rejestruje straty (Jakość, maszyna);

•        Ukierunkowana poprawa:

•        Proponuje Quick Kaizen/ sugestie, przyczynia się do usunięcia przyczyny źródłowej problemu;

•        Autonomiczne utrzymanie ruchu:

•        Utrzymuje warunki bazowe maszyn;

•        Zarządza kalendarzem AM i optymalizacją  (5S);

•        Ustawia parametry pracy maszyny /wyposażenia w uzgodnieniu z działem technicznym;

•        Zarządza arkuszami TAG;

•        Monitoruje OEE i inicjuje działania w celu realizacji celu dla tego wskaźnika;

•        Restartuje programy robotów w przypadku mikro postojów;

•        Wraz z PM koordynuje prace związane z prewencyjnym utrzymaniem ruchu;

•        Wymienia części wyposażenia/narzędzi zużywających się ;

•        Utrzymuje narzędzia zarządzania wzrokowego.

•        Organizacja miejsca pracy:

•        Utrzymuje narzędzia zarządzania wzrokowego i aktualizuje tablice produkcyjne.

•        Logistyka:

•        Zapewnia obsługę wewnętrzną na stanowisku pracy, zarządza kompletowaniem.

•        Kontrola jakości:

•        Dba o dostępność aktualnych wyników dotyczących jakości  w podległej komórce, aktualizuje tablice wydziałowe (np. wskaźnik niezgodności, braków wewnętrznych, itp.);

•        Zachęca do posługiwania się prostymi narzędziami wzrokowymi do pomiaru poziomu braków, podnosi alarm w przypadku zbliżania się do poziomu progowego (np. czujniki do zbierania odpadów ze stopniowaniem skali);

•        Zgłasza przełożonemu fakt zbliżenia się do poziomu progowego w przypadku problemów jakościowych, których nie jest w stanie rozwiązać  na swoim poziomie wraz z wydziałowymi zespołami operacyjnymi;

•        Inicjuje – we współpracy z filarem QC -  działania zmierzające do redukcji problemów jakości na podstawie danych pochodzących z narzędzi jakości (np. QA matrix, QA network), sprawdza skuteczność wdrożonych działań;

•        Wspiera filary QC i PD w analizie i rozwiązywaniu problemów jakości związanych z błędem ludzkim (zarządza TWTTP, HERCA);

•        Zarządza brakami wydziałowymi zgodnie z wewnętrznymi procedurami jakości (właściwa identyfikacja i segregacja wadliwych części …); z działem jakości koordynuje prace związane z sortowaniem lub naprawą detali;

•        Sprawdza i utrzymuje efektywność poka yoke, error proofing a także sprawdzianów.

•        Rozwój pracowników:

•        Wspiera proces rozwoju i szkolenia nowych operatorów maszyn

•        Środowisko i energia:

•        Utrzymuje i monitoruje selektywną zbiórkę odpadów na wydziale;

Gwarantuje przestrzeganie procedur zarządzania energią w celu zapewnienia oszczędności energetycznych

Wymagania

Wykształcenie: min. średnie techniczne

 Podstawowe wymagania i kompetencje zawodowe

 §  Znajomość procesów i produktów wymagania jakościowe i ilościowe,

§  Znajomość przepisów  bhp w stopniu wymaganym na stanowisku operatora maszyn,

§  Znajomość budowy i pracy maszyn oraz urządzeń produkcyjnych

§  Wiedza i doświadczenie w zakresie ograniczania strat i marnotrawstwa,

 Wymagania osobowościowe: inicjatywa i konsekwencja w osiąganiu celów, umiejętności określania priorytetów, nastawienie na zapobieganie problemom technicznym, komunikatywność, ukierunkowanie na ciągłe doskonalenie środowiska pracy i podnoszenie własnych kwalifikacji

Prezentacja firmy

Świadczymy profesjonalne usługi outsourcingowe, które realizujemy z nasz... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/06/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Czas trwania umowy
3 miesiące z możliwością przedłużenia
Liczba wakatów:
5
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Praca na produkcji