New Product Development Manager

Michael Page

Żywiec, śląskie

Michael Page Michael Page

Michael Page poszukuje ciekawego kandydata na jedno z kluczowych w organizacji stanowisk, tj. NPD Manager. Osoba pełniąca tę rolę powinna prowadzić zespół rozwojowy w kierunku dostarczania do Klientów i gastronomi NPD i EPD produktów o uzgodnionych parametrach jakościowych, kosztach bazowych dających lepszy zysk na marży, oraz w określonych ramach czasowych.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży spożywczej, poszukujemy doświadczonej osoby w obszarze Research&Development. Firma jest częścią dużej grupy działającej na globalnym rynku pieczywa.

Opis stanowiska

* Odpowiedzialność za zespół rozwojowy, proces rozwojowy i zarządzanie projektem
* Rozwijanie nowych, dających zysk produktów od fazy początkowej, poprzez etap wdrożenia, po uruchomienie produkcyjne
* Całkowita odpowiedzialność za wszystkie kontakty z klientami w kwestiach rozwojowych
* Odpowiedzialność za opracowywanie wszystkich nowych produktów i procesów w sposób sprzyjający bezpieczeństwu i jakości produktu
* Zarządzanie, motywowanie i rozwijanie zespołu wykwalifikowanych pracowników, dbałość o rozwijanie talentów w kierunku stałego dostarczania nowych pomysłów i wprowadzania innowacji w produktach
* Kierowanie zespołem w pracach nad próbkami koncepcyjnymi, próbkami do badań konsumenckich i wszelkimi innymi próbkami, zgodnie wymogami rozwojowymi stawianymi przez zespół z działu handlowego i klientów
* Odpowiedzialność za objęcie wszystkich nowych produktów szeroką procedurą uruchomieniową, z zaangażowaniem w ten proces wszystkich zainteresowanych, zarówno ze strony wewnętrznych służb zakładowych jak i klienta
* Koordynowanie z odpowiednimi działami prac związanych z procesem przekazywania produktu, prób fabrycznych i uruchamiania projektów
* Odpowiedzialność za zapewnienie zarządzania przez zespół działu portfelem projektów w sposób gwarantujący maksymalne zadowolenie klientów i osiąganie celów finansowych Firmy
* Opracowywanie nowych produktów spoza obecnie przyjętego asortymentu w celu wykorzystania możliwości z chwilą i o ile takie się pojawią. Rozwijanie odważnych produktów, które mogą mieć wpływ na kierunki strategii Firmy.
* Identyfikowanie nowych trendów i przekuwanie ich na możliwe do realizacji produkty
* Wchodzenie z silne relacje robocze z wszystkimi stronami z zakładu i z zewnątrz zainteresowanymi projektem
* Identyfikowanie nowych surowców i składników przy udziale dostawców i działu zakupów, oraz uzgadnianie specyfikacji
* Zarządzanie zakładowymi oczekiwaniami i możliwościami, oraz zapewnienie możliwości dostarczania przez podstawowe wydziały produkcyjne produktów zgodnych ze specyfikacją Klienta

Profil kandydata

* Udokumentowane osiągnięcia w dziedzinie rozwoju nowych produktów i innowacji
* Ugruntowane doświadczenie w zarządzaniu personelem uzyskane w przemyśle spożywczym
* Doświadczenie w kontaktach z Klientem, w szczególności z sieciami handlowymi supermarketów
* Umiejętność generowania receptur i ich dostosowywania w całym okresie procesu rozwojowego
* Innowacyjność i kreatywność wizualna
* Zaangażowanie w pracę przy produkcie
* Znakomite umiejętności komunikacyjne
* Obsługa komputera - podstawowe umiejętności komputerowe i znajomość programów Word i Excel
* Bardzo pożądany stopień naukowy z danej dyscypliny wiedzy, np. nauki o żywieniu
* Silne umiejętności analityczne, organizacyjne, komunikacyjne, zdolność zarządzania projektami, koncentracja na osiąganiu wyniku
* Doświadczenie handlowe i koncentracja na Kliencie - równoważenie potrzeb klienta z potrzebami firmy
* Doświadczenie w sporządzaniu formalnych dokumentów komunikacji biznesowej i prezentacji dla wyższej kadry kierowniczej i klientów
* Elastyczność i gotowość do wykonywania podróży służbowych, gdyż pełniona funkcja wymaga przemieszczania się do poszczególnych biur w Finsbury, a niekiedy również do zakładów klientów
* Doświadczenie w zakresie sprzedaży, marketingu lub produkcji w przemyśle spożywczym będzie traktowane jako szczególny atut
* Okazywanie myślenia koncepcyjnego, inicjatywy, wytrwałości i innowacyjności
* Posiadanie doświadczenia praktycznego w przemyśle spożywczym
* Znajomość produktów piekarniczych i procedur stosowanych w piekarnictwie

Oferujemy

- Atrakcyjne wynagrodzenie;

- Możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia nowych receptur;

- Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych;

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Żywiec
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page