Młodszy specjalista ds. rozliczeń należności i zobowiązań

Zeta Pro Office S.A.

Chorzów, śląskie

Opis stanowiska pracy

Do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku Młodszego specjalisty ds. należności i zobowiązań będzie należało:
• Generowanie wyciągów bankowych, innych raportów informujących o zrealizowanych przelewach
• Bieżące księgowanie przelewów wychodzących i przychodzących (tzn. wyciągów bankowych, faktoringu, płatności dokonywanych za pośrednictwem systemu PayU) w systemie operacyjnym i systemie finansowo-księgowym
• Transmisja dokumentów z systemu operacyjnego do systemu finansowo-księgowego
• Rozliczanie przelewów w systemie operacyjnym oraz w systemie finansowo-księgowych
• Uzgadnianie rozrachunków, kompensat z klientami (mail’owo, telefonicznie)
• Generowanie dokumentów kompensat
• Generowanie i uzgadnianie z klientami potwierdzeń sald
• Bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych
• Bieżąca ewidencja zdarzeń gospodarczych w systemie operacyjnym oraz w systemie finansowo-księgowym
• Bieżąca weryfikacja, uzgadnianie i rozliczanie rozrachunków pomiędzy systemem operacyjnym a systemem finansowo-księgowym
• Wystawianie not odsetkowych
• Wystawianie i wysyłanie do klientów wezwań do zapłaty
• Archiwizowanie dokumentów
• Wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego niezbędnych do sprawnego funkcjonowania Działu Księgowości

Wymagania

• Wykształcenie kierunkowe (np.: ekonomiczne, finanse i rachunkowość, itp.) lub status absolwenta lub studenta ostatniego roku studiów wyższych (kierunki zaoczne) o specjalności ekonomia, finanse, rachunkowość
• Znajomość zasad rachunkowości (pełnej księgowości)
• Dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel, MS Outlook
• Umiejętność pracy zespołowej
• Umiejętność pracy pod presją czasu
• Odpowiedzialność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
• Dobra organizacja pracy własnej, terminowość wykonywanych zadań
• Umiejętność analitycznego myślenia

Prezentacja firmy

Firma o profilu handlu dystrybucyjnego w branży biurowo-papierniczej. <b... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/08/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Analityka, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse