Manager działu księgowości

ManpowerGroup Sp. z o.o.

Poznań, wielkopolskie

Miejsce pracy: Poznań

Miejsce pracy: Złotniki

Oferujemy:

  • Samodzielne stanowisko w ramach międzynarodowej struktury
  • Realny wpływ na zarządzany obszar działalności firmy
  • Możliwość rozwoju i zdobywania nowych umiejętności w projektach lokalnych i międzynarodowych
  • Przyjazną atmosferę w środowisku stawiającym na otwartość
  • Formę umowy dopasowaną do preferencji kandydata (UoP, B2B)

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. dobrym
  • Otwartość na zmiany i dobra organizacja czasu pracy
  • Proaktywności w poszukiwaniu rozwiązań;
  • Wiedza z zakresu podatku u źródła, VAT i CIT oraz doświadczenie w opracowywaniu dokumentacji dotyczących cen transferowych
  • Chęć dzielenia się wiedzą
  • Doświadczenie w pracy w SSC/ BPO lub w pracy z zespołami działającymi na rynkach międzynarodowych

Zadania:

  • Zapewnienie nadzoru merytorycznego nad spółkami funkcjonującymi w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej
  • Zarządzanie podległymi zespołami księgowymi obsługującym poszczególne rynki
  • Współpraca z zewnętrznymi podmiotami świadczącymi usługi księgowe w zagranicznych jednostkach
  • Nadzór nad terminową i kompletną realizacją procesu zamknięcia miesiąca
  • Opiniowanie projektów wdrażających nowe usługi/ produkty od strony księgowej i podatkowej
  • Nadzór nad kompletnością i poprawnością rozliczeń międzyokresowych i rezerw
  • Odpowiedzialność za proces uzgadniania sald/ obrotów przede wszystkim intercompany w cyklach kwartalnych
  • Współpraca z lokalnymi audytorami w ramach sporządzania statutowych sprawozdań finansowych
  • Monitorowanie i wdrażanie zmian przepisów podatkowych w spółkach krajowych
  • Koordynowanie projektów podatkowych realizowanych w ramach grupy kapitałowej przy współpracy z zewnętrznymi doradcami podatkowymi
  • Koordynowanie procesu wdrażania zmian i podnoszenia efektywności w obszarze księgowym
  • Opracowanie wewnętrznych procedur kontrolnych  w obszarze księgowo- podatkowym
  • Zamknij to okno dialogowe

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Socials

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy