Manager działu księgowości i podatków (m/f)

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, międzynarodowej grupy kapitałowej z centralą we Wrocławiu, poszukujemy doświadczonych i zmotywowanych managerów w obszarze księgowości i podatków. Rola zakłada zarządzanie działem zarówno w aspekcie strategicznym, jak i operacyjnym.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest rozpoznawalna grupa kapitałowa działająca na rynkach kilku krajów Europy. Grupa funkcjonuje w sektorze usług dla biznesu rozwijając swój biznes zarówno przez wzrost organiczny, jak i akwizycje. Stanowisko wymaga zarówno kompetencji managerskich, jak i wiedzy merytorycznej z obszaru księgowości, podatków czy sprawozdawczości.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie rachunkowości i rozliczeń podatkowych zgodnie z obowiązującymi standardami
  • Nadzór nad pracą działu
  • Sporządzanie jednostkowych sprawozdań finansowych, raportów okresowych na GPW, rozliczeń podatkowych (CIT, VAT, podatki lokalne) i niezbędnych zestawień finansowych,
  • Czynny udział w audytach wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontrolach podatkowych
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz prawidłowością rozliczeń podatkowych
  • Aktywne uczestnictwo w optymalizacji i rozwoju standardów pracy

Profil kandydata

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (ekonomia, rachunkowości, finanse)
  • Minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym w obszarze księgowości
  • Doskonała praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych (CIT,VAT)
  • Wysokie zdolności interpersonalne, umiejętności współpracy w ramach zespołu,
  • Znajomość IFRS, uprawnienia Biegłego Rewidenta lub ACCA mile widziane
  • Bardzo dobra znajomość Microsoft EXCEL
  • Znajomość systemów klasy ERP mile widziana

Oferujemy

Nasz klient oferuje możliwość rozwoju na strategicznym stanowisku z bezpośrednim wpływem na podejmowanie strategicznych decyzji Grupy. Firma funkcjonuje w dobrej, partnerskiej kulturze organizacyjnej. Stanowisko zapewnia też konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page