Opis stanowiska pracy

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zatrudni na stanowisko:

Magazynier zbiorów muzealnych

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie
  • znajomość pakietu MS Office;
  • zaangażowanie w wykonywaną pracę, obowiązkowość, fachowość, odpowiedzialność, rzetelność, sumienność, komunikatywność, pomysłowość;
  • stanowisko wymaga dobrej sprawności fizycznej;
  • bardzo dobra organizacja pracy oraz samodzielność;
  • umiejętność kreatywnego myślenia;
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność stosowania i interpretowania aktów normatywnych oraz obowiązujących przepisów regulujących procedury postępowania przy realizacji zadań na zajmowanym stanowisku;
  • doświadczenie w redagowaniu pism
  • zdolności techniczno-manualne
  • umiejętność planowania i organizacji pracy
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość podstawowych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem muzeów:
  • Ustawa z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2018 r. poz. 720);
  • Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 30 sierpnia 2004 r. w sprawie zakresu, form i sposobu ewidencjonowania zabytków w muzeach (Dz.U. 2004 nr 202 poz. 2073);
  • Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą (Dz.U. 2014 poz. 1240);
  • Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami  (Dz. U. z 2018 poz. 2187 oraz Dz. U. z 2018 poz. 10).

Zakres podstawowych obowiązków:

  • Pakowanie i przenoszenie obiektów na nowe miejsca przechowywania zgodnie z wytycznymi.
  • Przygotowanie nowych przestrzeni magazynowych do przechowywania obiektów (rozkładanie regałów i inne).
  • Przewożenie i układanie obiektów.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa i optymalnych warunków przechowywania zbiorów muzealnych w zakresie czystości, ochrony indywidualnej obiektów, topografii obiektów oraz innych aspektów ochrony zbiorów
  • Dokumentowanie zbiorów w tym sporządzanie opisów, wymiarowania i dokumentacji
  • Wprowadzanie i ewidencjonowanie danych do elektronicznego systemu katalogowania zbiorów muzealnych
  • Udział w przeprowadzaniu spisów z natury i skontrum zbiorów muzealnych
  • Regularny monitoring i raportowanie warunków przechowywania zbiorów w magazynach i na ekspozycji
  • Pakowanie i nadzór nad bezpiecznym transportowaniem muzealiów w przestrzeni muzeum oraz poza siedzibę
  • Czuwanie nad bezpieczeństwem zbiorów, utrzymanie porządku i czystości
  • Opieka nad magazynami zbiorów oraz ekspozycją i prowadzenie stosownych rejestrów,
  • Udostępnianie zbiorów muzealnych oraz prowadzenie stosownej dokumentacji,
  • Przygotowywanie zapytań ofertowych niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia zadań związanych z ruchem obiektów.
  • Zamawianie nowych opakowań na obiekty.
  • Wprowadzanie wszystkich zmian miejsca przechowywania w kartotekę magazynową.

Termin i miejsce składania ofert:

Termin składania ofert od 28 lutego 2019 r. do skutecznego zakończenia naboru.

Prezentacja firmy

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
04/04/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Branża / kategoria:
Praca Logistyka, Praca Transport / Spedycja / Praca dla kierowców, Praca Praca na magazynie, Praca Praca fizyczna