Lider Działu Kontrolingu

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta- znanej firmy produkcyjnej z branży FMCG o międzynarodowym zasięgu poszukujemy osoby na stanowisko Lidera Działu Kontrolingu. Osoba w tej roli będzie odpowiedzialna za analizę marżowości produktów, kanałów dystrybucji, ocenę rentowności nowych inwestycji i wsparcie zespołu i Dyrektora Finansowego w codziennej pracy.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest znana firma produkcyjna o długoletniej tradycji, stabilnej pozycji rynkowej i wzrastającej działalności na arenie międzynarodowej.

Opis stanowiska

  • Udział w przygotowywaniu rocznego budżetu oraz kontrola jego realizacji wraz z miesięczną analizą wykonania i odchyleń,
  • Bieżąca ocena rentowności/marżowości produktów, kanałów dystrybucji, klientów oraz realizowanych projektów, bądź inwestycji - dobra znajomość zagadnień z obszaru sprzedaży oraz operacji,
  • Przygotowywanie bieżącej kontroli kosztów wytworzenia produktu oraz analizy odchyleń,
  • Współpraca w tworzeniu i optymalizacji narzędzi oraz procesów raportowania - rozwój oraz opieka nad narzędziami kontrolingowymi,
  • Przygotowywanie zestawień i prezentacji na potrzeby Zarządu, kadry menedżerskiej,
  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca w zakresie kalkulacji rezerw i raportowania wyników.
  • merytoryczne wsparcie zespołu i bliska współpraca z Dyrektor Finansową.

Profil kandydata

  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy w Controllingu- w tym minimum 3-letnie doświadczenie w kontrolingu produkcyjnym,
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe,
  • Znajomość procesów finansowo-księgowych,
  • Biegłe umiejętności narzędziowe Pakiet MS Office - Excel i obycie w świecie nowych technologii,
  • Doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP,
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz zdolności wyciągania logicznych wniosków z dużej ilości danych,
  • Zaangażowanie i samodzielność w codziennych zadaniach,
  • Predyspozycje i motywacja do objęcia roli Lidera Działu Kontrolingu- mile widziane pierwsze doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zespołem,

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • nowa rola w strukturze działu kontrolingu,
  • możliwość pracy hybrydowej,
  • wynagrodzenie podstawowe i premie kwartalne,
  • pakiet benefitów pozapłacowych- karta Multisport, prywatna opieka medyczna, dopłata do ubezpieczenia, zniżki na firmowe produkty.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page