Opis stanowiska pracy

Do głównych zadań należy:

- opracowanie i aktualizacja planu kont i polityki rachunkowości ( we współpracy z Dyrektorem finansowym)
- ewidencją dokumentów księgowych w księgach rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości,
- prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych zarówno dla celów bilansowych jak i podatkowych,
- odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy,
- prowadzenie ewidencji zakupu i sprzedaży dla potrzeb podatku od towarów i usług,
- obliczanie miesięcznych zobowiązań z tytułu podatków oraz sporządzanie deklaracji i zeznań podatkowych VAT, PIT, CIT
- monitoring należności i zobowiązań,
- realizacja dyspozycji bankowych,
- sporządzanie obowiązkowych sprawozdań finansowych,
- nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
- współpraca z instytucjami zewnętrznymi (banki, instytucje ubezpieczeniowe, US, ZUS, GUS)
- obsługa kontroli firmy przez instytucje zewnętrzne (US, ZUS, itp.)
- rejestrowanie i wyrejestrowywanie pracowników w ZUS,
- naliczanie wynagrodzeń zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z uwzględnieniem regulaminu wewnątrzzakładowego,
- sporządzanie oraz przekazywanie rozliczeń i deklaracji z US, ZUS
- sporządzanie rozliczeń rocznych pracowników PIT-11

Wymagania

Od kandydata oczekujemy umiejętności:

- praktycznej znajomości przepisów podatkowych, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy oraz ustawy o rachunkowości,
- znajomości obsługi programów finansowo-księgowych – system InsertGT oraz pakietu MS Office
- doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości
- dokładności, terminowości, uczciwości i samodzielności

Prezentacja firmy

American Systems Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, two... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
10/06/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa zlecenia
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Wynagrodzenie
4 000PLN - 5 500PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Administracja Publiczna, Praca Doradztwo / Konsulting