AMS Metal Sp. z.o.o

Poszukujemy pracownika na stanowisko:

Księgowa

Od: AMS Metal Sp. z.o.o
Miejsce pracy: Siemianowice Śląskie

AMS Metal Sp. z o.o. jest firmą rodzinną zajmującą się recyklingiem metali nieżelaznych. Działamy na rynku polskim i międzynarodowym. Firma systematycznie rozwija się i poszerza zakres swojej działalności. Oferujemy interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie nastawionej na nowoczesne technologie w branży recyklingu. Obecnie poszukujemy do naszego zespołu pracownika na stanowisko

Księgowa

Miejsce pracy: śląskie / Siemianowice Śląskie

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Dekretacja operacji z wyciągów bankowych w walcie polskiej oraz raportów kasowych,
  • Księgowanie dokumentów zakupów towarów i usług w tym od dostawców zagranicznych (WNT, import)
  • Weryfikacja i księgowanie dokumentów zakupu towarów i usług w tym od dostawców zagranicznych (WNT, import),
  • Księgowanie dokumentów sprzedaży zagranicznej (WDT, eksport) oraz krajowej,
  • Nadzór nad dokumentacją sprzedaży WDT,
  • Uzgadnianie rejestrów VAT,
  • Uzgadnianie zapisów magazynowych,
  • Analiza obrotów i sald na kontach rozrachunkowych z kontrahentami, weryfikowanie i monitorowanie rozrachunków,
  • Księgowanie i rozliczanie umów leasingowych, w tym umów dotyczących leasingu samochodów osobowych,
  • Udział w czynnościach związanych z zamknięciem miesiąca i roku
  • Współudział w sporządzaniu sprawozdań statystycznych GUS,
  • Kontrola prawidłowego obiegu dokumentów księgowych,
  • Aktywna współpraca z innymi działami i służbami spółki oraz kontrahentami.

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów, rachunkowości lub ekonomii,
  • Przynajmniej 5 letnia praktyka na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków,
  • Znajomość programu Symfonia Finanse i Księgowość oraz Symfonia Handel,
  • Dobra znajomość programów MS Office,
  • Znajomość ustawy o rachunkowości i obowiązujących przepisów podatkowych,
  • Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu,
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym.

OFERUJEMY:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Wsparcie przy wdrożeniu się w obowiązki,
  • Możliwość zdobywania doświadczenia i rozwoju zawodowego,
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej,
  • Ubezpieczenie grupowe na życie,
  • Dofinansowanie do posiłków.