Opis stanowiska pracy

Scandinavian Transformer to firma z 17-letnią tradycją, która jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce i jest córką firmy TransElectro założonej w 1981. Scandinavian Transformer jest jednym z wiodących producentów transformatorów zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami.. Skandynawski transformator ma ostrą strategię wzrostu i ma na celu stać się absolutnym liderem rynkowym w Europie w nadchodzących latach.

Scandinavian Transformer posiada certyfikat ISO i cieszy się renomą w dostarczaniu najlepszych produktów dla przemysłu elektronicznego. Firma produkuje wiele różnych produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta co wiąże się z posiadaniem licznego grona dostawców.

W związku z rozwojem firmy poszukujemy kandydata na stanowisko:

Księgowa/y

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna przede wszystkim za:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa rachunkowego i podatkowego;
  • Kontrolę dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym oraz nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Dekretowanie i wprowadzanie dokumentów księgowych do programu finansowo – księgowego ( faktury, wyciągi bankowe, raporty kasowe);
  • Ewidencję RMK czynnych i biernych;
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych, comiesięczne naliczanie amortyzacji bilansowej i podatkowej;
  • Analizę i bieżąca kontrolę poprawności zapisów księgowych przed zamknięciem miesiąca;
  • Rozliczanie kosztów produkcji, gospodarki magazynowej, weryfikację dokumentów magazynowych;
  • Analizę i uzgadnianie rozrachunków, potwierdzanie sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy;
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych VAT, CIT, PIT, WNT, WDT oraz JPK, sporządzanie deklaracji INTRASTAT;
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby sprawozdawczości rachunkowej i podatkowej, zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych;
  • Przygotowanie danych do zamknięcia kwartałów i roku finansowego;
  • Współpracę z instytucjami zewnętrznymi ( w szczególności US, ZUS, GUS, NBP);

Wymagania:

  • wykształcenia kierunkowego
  • minimum trzyletniego doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku,
  • dokładności, systematyczności, terminowości, zaangażowania, odpowiedzialności i dbałości o szczegóły,
  • praktyczna znajomość zasad księgowości, Ustawy o Rachunkowości oraz Ustawy o VAT i CIT ,
  • bardzo dobrej organizacji pracy i planowania zadań,
  • dobrej znajomości pakietu MS Office, szczególnie arkusza kalkulacyjnego EXCEL,
  • umiejętności pracy samodzielnej jak również w zespole,
  • bardzo dobrych umiejętności komunikacyjnych oraz analitycznych,
  • znajomość systemu Subiekt będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • pracę w profesjonalnym zespole,
  • możliwość wzbogacenia posiadanej wiedzy praktycznej i zdobycie doświadczenia,
  • dużą samodzielność w pracy,
  • atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę),
  • dodatkowe świadczenia w ramach pakietu socjalnego

Prezentacja firmy

Scandinavian Transformer is 17 years old company, which is among the fas... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/02/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse, Praca Administracja / Sekretariat, Praca Administracja biurowa