Opis stanowiska pracy

Fundacja Aktywności Lokalnej zatrudni na stanowisko:

Księgowa / Księgowy
(lub Młodsza księgowa / Młodszy księgowy)

  • sprawdzanie pod względem formalno-rachunkowym dokumentów finansowo-księgowych,
  • prowadzenie bieżących rozliczeń z bankami i innymi instytucjami finansowymi,
  • terminowe i prawidłowe prowadzenie ewidencji księgowej,
  • dekretacja dokumentów,
  • księgowanie kosztów projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym wspomaganie w sporządzaniu wniosków o płatność
  • sporządzanie deklaracji ZUS, PIT, CIT,
  • sporządzanie dokumentacji płacowej, list wynagrodzeń,
  • sporządzanie rachunku wyników na koniec miesiąca,
  • prowadzenie ksiąg inwentarzowych i kartotek środków trwałych i przedmiotów nietrwałych,
  • sporządzanie okresowych raportów dla władz organizacji,
  • prawidłowe i terminowe sporządzanie zewnętrznych i wewnętrznych sprawozdań finansowych,
  • wykonywanie innych zadań związanych z prawidłowym prowadzeniem księgowości.

Wymiar etatu: 0,5 - 1 etat (do uzgodnienia)

Wymagania

  • doświadczenie w rozliczaniu i/lub księgowaniu projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej!)
  • doświadczenie w dziale księgowo-finansowym
  • dobra znajomość prawa podatkowego, ustawy o rachunkowości, regulacji podatkowych,
  • dobra orientacja w aktualnych zasadach prowadzenia księgowości,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
  • wiedza z dziedziny zarządzania finansami,
  • umiejętność obsługi komputera – edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych (sporządzanie analiz, wykresów),
  • znajomość najnowszych aplikacji księgowych.
  • solidność, dokładność i dociekliwość,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • sumienność,
  • wytrwałość i zaangażowanie,
  • umiejętność pracy w zespole.

UWAGA! W przypadku osób bez doświadczenia prosimy o zaznaczenie tego w ofercie, gdyż wówczas możemy zaproponować stanowisko asystenta/asystentki.

Mile widziane:

  • Znajomość zasad księgowania działalności statutowej i gospodarczej w przypadku fundacji
  • Znajomość zagadnień kadrowych
  • Znajomość zasad dyscypliny finansów publicznych
  • Prawo jazdy kat. B

Prosimy o załączenie CV.

Prosimy w aplikacji o dodanie uwzględnienie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm."

WAŻNE! Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi osobami. Gwarantujemy dyskrecję.

Rozmowy rekrutacyjne przewidujemy w biurze w Poznaniu.

Prezentacja firmy

Fundacja Aktywności Lokalnej (zał. w 2007) od początku dynamicznie rozwi... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/10/2017
Wymiar etatu:
Obojętne
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Czas trwania umowy
nieokreślony (okres próbny - 3 m-ce)
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Wynagrodzenie
2 000PLN - 3 500PLN / Monthly (Brutto)
Premie, dodatki:
Honorarium uzależnione od wymiaru etatu i doświadczenia
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa