Hüttenes – Albertus Polska Sp. z o.o.

Kontroler Finansowy

Od: Hüttenes – Albertus Polska Sp. z o.o.
Miejsce pracy: Lublin

Główne obowiązki:

  • przygotowywanie raportów okresowych dla Zarządu oraz komentarzy do nich
  • udział w sporządzaniu miesięcznych raportów zarządczych z działania firmy
  • przygotowywanie informacji zarządczych oraz prezentacji
  • udział w przygotowywaniu analiz finansowych z różnych obszarów działalności spółki - w szczególności analiz rentowności produkcji
  • sporządzanie prognoz oraz planowanie budżetu firmy
  • praca przy analizie wyników finansowych i operacyjnych firmy
  • sporządzanie analiz ad-hoc, łącznie ze sporządzaniem obliczeń dotyczących porównywania kosztów oraz rentowności
  • dostosowanie i rozwój wskaźników efektywności oraz ich kontrola
  • sporządzanie raportów na wewnętrzne potrzeby firmy
  • czynny udział w procesie budżetowania, kontrola nad jego wykonaniem oraz nad analizą odchyleń, kontrola kosztów
  • czynny udział w procesie konsolidacji
  • współpraca z audytorem finansowym, z działami księgowości oraz audytorami lokalnymi

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe o specjalności finanse lub rachunkowość
  • znajomości zasad rachunkowości finansowej i zarządczej
  • minimum dwuletnie doświadczenie w obszarze analizy finansowej / kontrolingu w spółkach produkcyjnych
  • praktyka w pracy w systemie SAP min 2 lata
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • mile widziana znajomość języka niemieckiego
  • bardzo dobrej znajomość pakietu Microsoft Office, w tym Power Point
  • znajomość zasad konsolidacji sprawozdań finansowych
  • dobra znajomość IFRS
  • umiejętności analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • terminowości w wykonywaniu powierzonych zadań
  • otwartość na wyzwania i zmiany w dynamicznym środowisku organizacyjnym
  • doskonała umiejętność komunikowania się
  • wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi
  • inicjatywa w działaniu i wdrażaniu zmian

Oferujemy:

  • pracę w międzynarodowym środowisku
  • wsparcie w rozwoju zawodowym