Opis stanowiska pracy

·         Raportowanie comiesięczne wyników finansowych Spółek Grupy Kapitałowej do Zarządu,

·         Sporządzanie analiz finansowych i zestawień controllingowych dla Zarządu i Kadry zarządzającej,

·         Kontrola stanów magazynowych oraz dokumentów magazynowych surowców, półproduktów i wyrobów gotowych, kontrola księgowań obrotów magazynowych.

·         Kontrola bilansu, rachunku zysku i strat oraz cash flow i innych raportów

·         Przygotowanie cyklicznych raportów dotyczących sprzedaży i zamówień w ujęciu klient/kraj

·         Kontrolowanie terminu spływu należności, analiza przeterminowanych należności oraz nadzór nad windykacją,

·         Analiza rentowności wg: produktu, kanału dystrybucyjnego, odbiorcy itp.

·         Realizacja procesów związanych z comiesięcznym zamknięciem kont księgowych,

·         Tworzenie i zaksięgowanie rezerw finansowych,

·         Kontrola limitów kredytów kupieckich, limitów kredytowych.

·         Kontakt z instytucjami finansowymi, obsługa umów leasingowych,

·         Współpraca z brokerem ubezpieczeniowym

·         Inne zadania i analizy zlecone przez zarząd

Oferujemy:

·         pracę w renomowanej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

·         szerokie możliwości rozwoju zawodowego

·         pracę w przyjaznym środowisku

·         zakup mebli po preferencyjnych cenach

·         pakiet medyczny, dostęp do grupowego ubezpieczenia

·         szkolenia

·         kurs języka angielskiego w naszym biurze

·         kawa, herbata, woda bez ograniczeń

·         darmowy parking

Wymagania

·         wykształcenie wyższe

·         minimum 5-letnie doświadczenie w controllingu, rachunkowości zarządczej lub analizach finansowych poparte zdobyciem szerokiej wiedzy z tego zakresu

·          bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel

·         znajomość zagadnień z obszaru rachunkowości

·         otwarty umysł i zdolności analityczny

·         umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu

·         nastawienie biznesowe

·         rzetelność i skrupulatność

Prezentacja firmy

Jesteśmy polską firmą handlową istniejącą już dziesięć lat. W Polsce pos... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
23/05/2023
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa