Kontroler Finansowy

Michael Page

Katowice, śląskie

Michael Page Michael Page

Osoba pełniąca rolę Kontrolera Finansowego będzie pracowała w środowisku międzynarodowym, mając istotny udział w budżetowaniu oraz planowaniu finansowym. Jednocześnie, stanowisko wiąże się z realną możliwością rozwoju kompetencji managerskich.

Informacje o kliencie

Międzynarodowa organizacja osiągająca roczne przychody na poziomie 2,54 mld EUR, będąca jedną z najszybciej rozwijających się spółek giełdowych w Europie. Wspierając rozwój struktur korporacyjnych w Polsce , firma poszukuje osoby do pracy na pozycji Grupowego Kontrolera Finansowego, dedykowanego dla konkretnych spółek w Grupie.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie procesu budżetowania dla globalnej Dywizji firmy i monitoring realizacji budżetu wraz z wyjaśnieniem odchyleń,
  • Sporządzanie i aktualizacja prognoz finansowych,
  • Analiza kluczowych wskaźników finansowych i rekomendacje dalszych działań,
  • Doskonalenie narzędzi raportowania, modyfikacja i wdrażanie usprawnień,
  • Analiza kosztów i ich alokacja zgodnie z polityką firmy,
  • Przygotowanie analiz inwestycyjnych dla nowych projektów w grupie,
  • Nadzór nad procesem planowania finansowego w grupie spółek,
  • Zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami wewnętrznymi w organizacji (Finance Business Partnering)
  • Wsparcie i rekomendacje decyzji biznesowych.

Profil kandydata

  • Tytuł magistra na kierunku Finansowym, Ekonomii, Zarządzanie lub pokrewnym,
  • Minimum 4-5 lata doświadczenia w obszarze kontrolingu finansowego,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem z możliwością wykorzystania),
  • Doświadczenie w doskonaleniu narzędzi IT w procesie controllingu
  • Umiejętność pracy w dynamicznym środowisku pracy, samodzielność, pro aktywność,
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem będzie dodatkowym atutem
  • Asertywność podczas kontaktu z różnymi wewnętrznymi partnerami biznesowymi w organizacji,
  • Biegłość pracy w produktach pakietu MS Office.

Oferujemy

  • Atrakcyjny pakiet benefitów (premia roczna, prywatna opieka medyczna, system kafeteryjny m.in karta sportowa, bilety do kina, vouchery),
  • Możliwość dynamicznej ścieżki rozwoju w firmie o globalnym zasięgu i przedsiębiorczej kulturze pracy,
  • Udział w szkoleniu zagranicznym w HQ firmy
  • Realny wpływ na obszar kontrolingowy w strukturach Grupy,
  • Elastyczne godziny pracy,
  • Jasno określona ścieżka kariery.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Katowice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page