Konstruktor Mechanik systemów siłownianych

ALTEN Polska

Gdańsk, pomorskie

Wiele możemy napisać o tym, jaką firmą jest ALTEN Polska i dlaczego warto z nami współpracować. Cenimy jednak Twój czas, więc chętnie opowiemy Ci o tym na rozmowie rekrutacyjnej.

Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy ALTEN skupiającą na całym świecie ponad 28 000 wybitnych specjalistów z dziedziny Inżynierii oraz IT, którzy realizują najbardziej innowacyjne projekty technologiczne dla naszych Partnerów biznesowych (najnowsze samoloty pasażerskie? Jasne! Zaawansowane systemy dla największych korporacji? Oczywiście! To może jeszcze przemysł kosmiczny? Cóż…tak!). Zespół, który tworzymy, to profesjonaliści, którzy z zaangażowaniem i znajomością potrzeb rynku codziennie udowadniają, iż grupa ALTEN jest światowym liderem usług konsultingu inżynieryjno-technologicznego. W pracy bardzo ważna jest dla nas atmosfera, którą sami tworzymy. Zależy nam na dzieleniu się wiedzą, otwartości oraz pomysłowości.

Od: ALTEN Polska
Miejsce pracy: Gdańsk

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 3

Minimalne doświadczenie: Ponad 10 lat

Wykształcenie: Wyższe inżynierskie

Branża: Praca Inżynieria

Zadania:

- Projektowanie systemów siłownianych i paliwowych do jachtów i statków spełniających obowiązujące normy i postawione założenia
- Opracowywanie technologii wykonywania ww. systemów
- Opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych
- Optymalizacja i właściwy dobór elementów mechanicznych wyposażenia jachtów takich jak: silnik, skrzynia biegów, wał, śruba
- Przeprowadzanie obliczeń inżynierskich i ocena ich wyników w celu weryfikacji projektowanych elementów
- Kontakt z poddostawcami krajowymi i zagranicznymi

Wymagania:

- Minimum 10 lat pracy w okrętowym biurze projektowym w kraju lub za granicą,
- Głęboka wiedza techniczna specjalistyczna w zakresie wybranych systemów: doskonała znajomość systemów siłownianych na jachtach i statkach, umiejętność właściwego doboru elementów mechanicznych wyposażenia, takich jak: silnik, skrzynia biegów, wał, śruba,
- Doświadczenie w przeprowadzaniu obliczeń inżynierskich
- Doświadczenie w projektowaniu systemów paliwowych
- Znajomość stosownych przepisów klasyfikacyjnych i konwencji w swojej dziedzinie
- Doświadczenie w doborze mechanizmów i urządzeń
- Znajomość oprogramowania AutoCad,
- Znajomość programu SolidWorks,
- Dyplom inżyniera Politechniki
- Znajomość języka angielskiego technicznego