Kierownik Operacyjny – Rośliny Ozdobne (Storczyki / Róże)

Ceres |Selected people in food & agri|

Stężyca, k., Dęblin, Lublin, lubelskie

Opis stanowiska pracy

Nasz Klient to prężnie działająca rodzinna firma z kilkupokoleniową tradycją, będąca największym polskim producentem kwiatów i roślin ozdobnych. Firma zatrudnia 450 pracowników i aktywnie angażuje się w życie i rozwój lokalnej społeczności. W 2020 roku firma otrzymała prestiżową nagrodę „Firma Rodzinna Roku 2020” od magazynu Forbes.

Kompleks szklarniowy o   łącznej powierzchni 18 ha należy do najnowocześniejszych w Europie i został wyposażony w kompleksowe zaplecze technologiczne oraz system kogeneracji, pozwalając na samowystarczalność produkcji pod względem wytwarzanej energii elektrycznej i cieplnej. Firma specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości storczyków, róż i roślin zielonych. Poprzez największą w Polsce własną sieć hurtową z 14 filiami, firma zaopatruje w świeże kwiaty najlepsze polskie kwiaciarnie i sieci handlowe.

W związku z dalszym dynamicznym rozwojem firmy prowadzimy obecnie rekrutację na stanowisko Kierownik Operacyjny (dział Storczyki lub Róże) w nowoczesnym obiekcie szklarniowym w Stężycy (woj. lubelskie).

Rola

Całościowe zarządzanie produkcją podległego działu (storczyki lub róże) w celu zapewnienia maksymalnej jakości, efektywności i wydajności.

  • Wspierasz realizację ambitnych celów sprzedażowych poprzez dostarczanie najlepszej jakości roślin poprzez efektywne zarządzanie ludźmi, budżetem i procesami.
  • Planujesz, organizujesz, kierujesz i prowadzisz optymalne codzienne operacje podległego działu uprawowego.
  • Nadzorujesz cały dział, koordynujesz i organizujesz za pośrednictwem Team Liderów wszystkie działania operacyjne od uprawy do zbioru, sortowania i pakowania roślin.
  • Bezpośrednio odpowiadasz za uzyskanie optymalnej i jak najbardziej wydajnej produkcji, usprawniając procesy i minimalizując niepotrzebne koszty, przy zachowaniu aktualnych standardów jakości. Opracowujesz systemy i procesy, które śledzą i optymalizują produktywność.
  • Motywujesz i inspirujesz swoich pracowników do osiągania założonych celów produkcyjnych i wskaźników efektywności KPI (% realizacji budżetu,% realizacji planu produkcyjnego,% najwyżej jakości roślin itp.).
  • Nieustannie analizujesz rynek i konkurencję, tworzysz nowe rozwiązania i poznajesz najnowocześniejsze metody produkcji kwiatów i roślin ozdobnych, aby wzmocnić przewagę konkurencyjną swoich produktów.
  • W ścisłej współpracy z działami marketingu i handlu odpowiadasz za realizację planów sprzedażowych (przy dużych wahaniach sezonowych) oraz za wprowadzanie nowych odmian.
  • Efektywnie zarządzasz wymaganiami dotyczącymi prawa pracy i planowaniem siły roboczej, zapewniasz optymalne wykorzystanie obiektów szklarniowych i monitorujesz dostępność roślin oraz zapas materiałów produkcyjnych i opakowaniowych.
  • Rozwiązujesz problemy pracowników i reagujesz na ich sugestie. Budujesz i jesteś integralną częścią zespołu.
  • W pełni odpowiadasz za budżet podległego działu i raportujesz bezpośrednio do zarządu firmy.

Profil

Zorientowany na ludzi i proaktywny manager, napędzany optymalizacją produkcji i satysfakcją klientów.

Wymagania

  • Co najmniej 3 - 5 lat doświadczenia w całościowym zarządzaniu w wysoce zautomatyzowanym środowisku produkcyjnym w sektorze ogrodniczym (storczyki, róże lub inne rośliny ozdobne, warzywa / owoce szklarniowe itp.). Kierowanie zespołem co najmniej 3 kierowników średniego szczebla / team leaderów jako bezpośrednich podwładnych.
  • Doskonała znajomość metod i narzędzi Lean Management oraz udokumentowane doświadczenie w realizacji i wdrażaniu skutecznych rozwiązań i usprawnień.
  • Wykształcenie wyższe (preferowane Zarządzanie Produkcją lub związane z ogrodnictwem).
  • Dobra znajomość języka angielskiego (minimum B2). Inne języki mile widziane.

Kompetencje

  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne, klarowne i sprawne przekazywanie informacji, z równą łatwością zarówno do zarządu, kadry kierowniczej, jak i pracowników pozostałych szczebli.
  • Analityczne, koncepcyjne i praktyczne podejście.
  • Elastyczne nastawienie i zorientowanie na ludzi, budowanie kultury opartej o otwartość i szacunek wobec innych.
  • Naturalna umiejętność przekonywania i budowania zaufania, niekorporacyjny sposób zarządzania ludźmi i radzenia sobie z problemami.
  • Dobrze rozwinięte umiejętności biznesowe, helicopter view.
  • Umiejętność analizowania i  podejmowania decyzji na podstawie znacznej ilości danych.

Miejsce pracy

Stężyca, woj. lubelskie (pomiędzy Warszawą i Lublinem).

Oferta

Ciekawa i pełna wyzwań szansa na karierę w innowacyjnej i ambitnej firmie, wiodącym europejskim przedsiębiorstwie w unikatowym segmencie rynku, gdzie wartości takie jak pracowitość, rozwój, zespołowe nastawienie, szacunek, otwartość, przedsiębiorczość  są uważane za naturalne. Otrzymasz możliwość pracy w kolorowym, nowoczesnym środowisku produkcyjnym. Stanowisko zapewnia wysoki poziom autonomii i miejsce na osobistą inicjatywę oraz bycie integralną i wiodącą częścią zmotywowanego i koleżeńskiego zespołu. Firma oferuje atrakcyjny pakiet wynagrodzeń z wieloma benefitami (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, pakiety socjalne i emerytalne, szeroki wachlarz szkoleń i kursów oraz wiele więcej). Ponadto firma zapewnia pomoc w zakwaterowaniu i relokacji.

Aplikacja

Nasz klient zlecił rekrutację i selekcję na stanowisko Kierownik Operacyjny wyłącznie firmie CeresRecruitment Polska.

Aplikację możesz wysłać za pośrednictwem strony internetowej www.ceresrecruitment.pl. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Koen Lecluyse pod nr +48 696 307 999 lub Bartek Soboński pod nr +48 796 826 363.

CeresRecruitment to firma specjalizująca się w rekrutacji i selekcji kandydatów na stanowiska w branży rolno-spożywczej, ukierunkowana na inżynierów i magistrów. CeresRecruitment posiada biura w Holandii, Niemczech, Belgii, Włoszech, Francji i Polsce. Obszary rynku firmy to: Technologia i Przetwórstwo Żywności, Przemysł Spożywczy, Rolnictwo, Ogrodnictwo, Warzywnictwo, Sadownictwo, Sprzedaż detaliczna i hurtowa, Żywienie i Hodowla Zwierząt, Zootechnika i Weterynaria, Chemia Rolna (środki ochrony roślin - nawozy - nasiona), Rolnictwo i Produkcja Ekologiczna, FMCG, Doradztwo Techniczne i Handlowe. Ceres specjalizuje się w wyszukiwaniu pracowników na stanowiska: Dyrektor Generalny, Dyrektor Wykonawyczy, Dyrektor Finansowy, Dyrektor Operacyjny, Kierownik Sprzedaży i Marketingu, Kierownik HR (HRM), Kierownik Produkcji, Kierownik Projektu, Specjalista ds. Zapewnienia / Kontroli Jakości (QA / QESH), Specjalista ds. Logistyki (Łańcucha Dostaw), Specjalista ds. Zakupów i Zamówień, Trader, Handlowiec, Kupiec, Doradca Żywieniowy / Specjalista ds. Żywienia, Agronom, Technolog Żywności / Produkcji Pasz, Inżynier Procesu, Specjalista ds. Badań i Rozwoju (R&D).

Prezentacja firmy

Ceres to międzynarodowa agencja specjalizująca się w rekrutacji, ... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/11/2022
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca Kadra zarządzająca, Praca Kontrola jakości, Praca Praca na produkcji, Praca Rolnictwo, Praca Top management