Kierownik Działu Wsparcia Technicznego / Technical Support Department Manager

Bytom, śląskie

Open-E Poland

Opis stanowiska pracy

Do obowiązków zatrudnionej osoby należeć będzie:

  • zarządzanie kilkuosobowym zespołem inżynierów wsparcia technicznego od strony administracyjnej, operacyjnej, merytorycznej oraz rozwojowej;
  • monitoring zgłoszeń, identyfikacja problemów oraz zarządzanie incydentami priorytetowymi – bieżący kontakt z klientami anglojęzycznym w razie eskalacji;
  • przygotowanie raportów i zestawień statystycznych odzwierciedlających działalność zespołu oraz jakość jego pracy;
  • nadzór nad bazą wiedzy i aktualizacją dokumentacji wsparcia technicznego w oparciu o najnowsze informacje na temat produktów firmy;
  • dbałość o sprawny przepływ informacji związanych ze wsparciem produktu oraz z obsługą klienta między oddziałami firmy w Polsce, Niemczech i USA, jak również nadzór nad komunikacją pomiędzy działami Support a QA, Software Development oraz udzielanie wsparcia merytorycznego dla działu Sales.

Od Kandydatek / Kandydatów oczekujemy:

  • minimum 2-letniego doświadczenia w zakresie zarządzania Działem Wsparcia Technicznego lub zespołem inżynierów w firmie z branży IT/Telecom;
  • znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie przynajmniej na poziomie B2 (w tym branżowe słownictwo specjalistyczne);
  • praktycznej znajomości systemów operacyjnych Windows oraz Linux na poziomie użytkownika;
  • doświadczenia w pracy z systemem ticketowym, np. OTRS;
  • wysoko rozwiniętej orientacji na klienta wewnętrznego i zewnętrznego oraz swobody i elastyczności w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi o różnych specjalizacjach;
  • świadomości biznesowej oraz nastawienia na wynik;
  • nastawienia na nieustanny rozwój procesów związanych z jakością obsługi klienta.

Mile widziane:

  • orientacja w obszarze terminologii i zasad funkcjonowania technologii storage: NAS, SAN, iSCSI, Fibre Channel;
  • znajomość rynku pamięci masowych (software i/lub hardware);
  • wykształcenie wyższe techniczne - profil informatyczny będzie niekwestionowanym atutem;
  • wiedza z zakresu podstawowych zagadnień problematyki sieciowej.

Nasza oferta:

  • długofalowe zatrudnienie w branży IT / rozwoju oprogramowania do zarządzania serwerami pamięci masowych;
  • udział w specjalistycznych szkoleniach wewnętrznych (produktowych, technicznych);
  • dofinansowane lekcje języka angielskiego;
  • pakiet socjalny: Medicover, Axa NNW, karta FitSport;
  • dodatek relokacyjny i wsparcie przy przeprowadzce;
  • komfortowe biura bez „open-space’ów”;
  • dogodna lokalizacja w obrębie dużych węzłów komunikacyjnych (m.in. Autostrada A1);
  • swobodny dostęp do zasobów firmowej kuchni (m.in. nieograniczona kawa i herbata w wielu odmianach :)) oraz bezpłatnych miejsc parkingowych;
  • dostęp do wewnętrznej biblioteczki z prasą i literaturą fachową oraz realny wpływ na jej zawartość;
  • nastawienie na zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym – elastyczny czas pracy.

Open-E Inc. jest międzynarodową firmą posiadającą siedziby w Polsce, Stanach... Zjednoczonych i Niemczech. Jesteśmy jednym z liderów na rynku programowych rozwiązań do scentralizowanego zarządzania danymi. Zajmujemy się rozwojem oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi opartym na IP. Wspiera ono gamę protokołów NAS, iSCSI, Fibre Channel czy Infiniband poprzez blokową lub plikową transmisje danych.

Z powodzeniem wykorzystujemy technologie związane ze środowiskiem Linux, a programujemy w oparciu o języki Python, PHP oraz C. Postępujemy zgodnie z zasadami metodyki SCRUM, dlatego dostarczane przez nas rozwiązania są dopasowane do oczekiwań rynku i przyjazne dla użytkowników.

Nasz zespół tworzą ludzie otwarci nie tylko na nieustanne poszerzanie umiejętności, ale i na dzielenie się wiedzą. Niezmiernie ważna jest dla nas współpraca i budowanie pozytywnej atmosfery pracy, dlatego cenimy zaangażowanie oraz poczucie humoru. Kandydaci do pracy w Open-E muszą być ponadto zmotywowanymi i chętnymi do pracy fachowcami, którzy mają talent i pasję do stawiania czoła codziennym zawodowym wyzwaniom.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
20/06/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Praca IT - Hardware / Information Systems , Praca Instalacje / Utrzymanie / Serwis , Praca Inżynieria , Praca IT - Kontrola jakości , Praca Kadra zarządzająca