Kierownik działu windykacji i reklamacji

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta poszukujemy osoby zmotywowanej do podjęcia pracy na stanowisku kierownika działu windykacji i reklamacji. Osoba ta będzie zarządzała 20-osobowym zespołem, będzie odpowiedzialna za procesy i odpowiednią jakość pracy dla polskich spółek firmy.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest dobrze rozpoznawalna marka z branży logistycznej.

Opis stanowiska

  • Kierowanie i nadzór nad procesami wykonywanymi w dziale Księgowości Klienta (windykacje i reklamacje) zgodnie z wymogami regionalnymi i obowiązującymi procedurami.
  • Zarządzanie i kontrolowanie procesów działu Fakturowania usług transportowych celem osiągnięcia jak najwyższej jakości wystawionych faktur.
  • Optymalizacja przepływów pieniężnych firmy poprzez nadzorowanie procesów w dziale Windykacji należności.
  • Zarządzanie procesem reklamacji finansowych celem osiągnięcia jak najwyższej jakości i satysfakcji klienta.
  • Kształtowanie matrycy procesowej w dziale Księgowości Klienta zgodnie z wytycznymi regionalnymi.
  • Kontrola i weryfikacja wszystkich uzgodnień kont księgi głównej które mają miejsce w dziale Księgowości klienta w tym uzgodnienia sprzedaży.
  • Zarządzanie, monitorowanie oraz zapewnienie cyklicznych i regularnych kontroli wewnętrznych w zakresie Księgowości klienta.
  • Dostosowywanie finansowych procedur regionalnych do istniejących procedur lokalnych, prowadzenie ewidencji różnic. Aktualizacja dokumentacji proceduralnej w przypadku zmian procedur regionalnych.
  • Podejmowanie działań mających na celu optymalizację procesów w dziale Księgowości klienta.
  • Raportowanie wskaźników efektywności pracy zespołu. Nadzór i przygotowanie raportowania wewnętrznego w obszarze księgowości klienta.
  • Ścisła współpraca z działami firmy w kraju oraz Centrami Usług Wspólnych.

Profil kandydata

  • 5 lat pracy na stanowisku kierowniczym w obszarze związanym z należnościami/fakturowaniem/obsługą reklamacji finansowych
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem 10 osób
  • Doświadczenie w zarządzaniu przepływami pieniężnymi w wysokości minimum 250 milionów rocznie w międzynarodowej firmie
  • Doświadczenie w obszarze prowadzenia projektów
  • Wykształcenie mile widziane wyższe finansowe
  • Język angielski na poziomie zaawansowanym w mowie i piśmie
  • MS Office w tym Excel i PowerPoint na poziomie zaawansowanym
  • Mile widziana znajomość zasad księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami w obszarze należności
  • Prawo jazdy kategorii B

Oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, podpisywanej bezpośrednio z naszym Klientem
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Możliwość pracy hybrydowej
  • Pakiet benefitów pozapłacowych, w tym auto służbowe
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej organizacji
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page