Junior Accountant with German (m/f)

Michael Page

Siemianowice Śląskie, śląskie

Michael Page Michael Page

Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna między innymi za wprowadzanie dokumentów księgowych do modułu księgowego w systemie ERP. Głównymi obowiązkami będzie prowadzenie księgowości spółki zlokalizowanej na terenie Niemiec w niemieckich standardach rachunkowości. Współpraca z Główną Księgową oraz używanie języka niemieckiego na co dzień będzie szansą na poszerzenie swojej wiedzy oraz kompetencji z zakresu księgowości.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna, która w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko Księgowego/Księgowej z językiem niemieckim.

Firma produkcyjna dostarczająca produkty i usługi dla sektora budowlanego oraz produkcyjnego, będąca częścią globalnej korporacji.

Opis stanowiska

  • Weryfikacja i księgowanie dokumentów księgowych
  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz zamknięcia roku
  • Procesowanie faktur w systemie księgowym
  • Zgłaszanie wszelkich niejasności oraz błędów do odpowiedzialnych działów
  • Przetwarzanie wszystkich faktur w sposób terminowy i dokładny
  • Sprawdzanie faktur pod kątem poprawności danych
  • Udział w projektach usprawniających istniejące procesy
  • Monitorowanie pozycji wewnątrzgrupowych w celu zapewnienia odpowiedniego bilansowania pomiędzy podmiotami

Profil kandydata

  • Znajomości zagadnień księgowych i przepisów podatkowych (German GAAP), będzie dodatkowym atutem
  • Dobra znajomość języka niemieckiego, umożliwiająca pracę w międzynarodowym środowisku
  • Chęć rozwoju w obszarze finansów
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku będzie dużym atutem
  • Wykształcenie w zakresie finansów lub rachunkowości, 1-2 lata doświadczenia w dziale księgowości będzie dodatkowym atutem
  • Umiejętności analityczne i dbałość o szczegóły
  • Otwartość na ciągłe doskonalenie (gotowość do podejmowania innowacyjnych pomysłów)
  • Umiejętność pracy zespołowej, komunikatywność, zdolności analityczne i łatwość uczenia się, a także wysoka kultura osobista

Oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia
  • Prywatna opieka medyczna
  • Praca w firmie o stabilnej pozycji rynkowej
  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz szkolenia
  • Możliwość udziału w interesujących projektach

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Siemianowice Śląskie
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page