Java Developer

Katowice, śląskie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

As Java Developer you will be responsible for development our services that we are providing on the global scale.

Client Details

Our client is one of the largest clients in Katowice. They provide comprehensive IT and operational services.

Description

  • Working with the most new technology
  • Developing and implementing new functionalities
  • Designing various solutions
  • Maintenance of existing projects
  • Keeping application secure
  • Ensure good quality code

Profile

  • Must have | Main tech: JAVA
  • ~ 2 years of experience in JAVA
  • Nice to have | additional tech used in projects:
    • Knowledge of REST, design patterns
    • SQL
    • Spring | Hibernate
    • Bash | PowerShell
    • Groovy | Scala
    • English B2
    • Kubernetes / Docker / OpenShift
    • Knowledge of JavaScript - React or Angular
    • Agile / Scrum

Job Offer

  • Work on large projects and professional IT systems,
  • Financing trainings and close cooperation with experts,
  • Private medical care
  • Permanent contract
  • Possibility to work in global environment
  • High-tech equipment

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
27/09/2021
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy