Java Backend Developer (remote work)

Power Media

Zielona Góra, lubuskie

Power Media

Od: Power Media
Miejsce pracy: Zielona Góra

Naszym klientem jest Software House, z siedzibą we Wrocławiu oraz Warszawie, który tworzy oprogramowanie dla siebie jak i swoich klientów. Firmę stanowi zespół doświadczonych programistów, analityków, projektantów i architektów rozwiązań, którzy tworzą nowoczesne rozwiązania badawcze i przepływu pracy, wykorzystywane przez specjalistów podatkowych, prawniczych, zdrowotnych i edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Poszukujemy osoby na stanowisko Java Backend Developer (Regular+/Senior).

Miejsce pracy: Wrocław / Warszawa lub 100% zdalnie

Projekt: z obszaru FinTech, który dotyczy platformy płatności międzybankowych. 80% czasu stanowi rozwój funkcjonalności, 20% utrzymanie. Aplikacja jest w 99% backendowa, dostęp do baz danych, komunikacja przez kolejki.

Technologie wykorzystywane w projekcie: Java 1.8, Java 17, JEE, Hibernate, Maven, EJB 3.1, MQ, SQL, REST, XML, XSD, JSON, Jenkins, Docker, Kubernetes, Oracle, Linux.

Zespoły: Projekt jest dzielony na obszary, ze względu na swoją duże skale. Zwykle taki „obszar” projektu jest realizowany przez zespół 3-4 Devveloperów oraz 1-2 QA'ów. Największe projekty miały 15 osób w sumie (13 Developerów + 2 QA'ów).

Zakres obowiązków:

  • Będziesz częścią zespołu pracującego przy projektach FinTech dla największego banku na świecie
  • Będziesz pracować z najnowszymi rozwiązaniami płatniczymi (PSD2, SWIFT, SEPA, SEPA Instant).
  • Analizowanie wymagań i przekładanie wymagań biznesowych na projekty
  • Opracowywanie logiki programu dla nowych aplikacji lub analizowanie i modyfikowanie logiki
  • Kodowanie, testowanie, debugowanie i dokumentowanie aplikacji oprogramowania
  • Zapewnienie pomyślnego wdrożenia ulepszeń systemu
  • Pisanie specyfikacji technicznych i innych form dokumentacji
  • Możesz zapewniać kierownictwo i/lub wskazówki innym specjalistom technicznym

Wymagania:

  • Ponad 5 lat doświadczenia związanego z tworzeniem aplikacji w języku Java
  • Bardzo dobra znajomość Java (JDK 1.8/1.7), Hibernate, Maven
  • Znajomość: EJB 3.1, MQ, SQL, REST, XML, XSD, JSON
  • Wysoko rozwinięte umiejętności rozwiązywania problemów, pracy zespołowej i zarządzania czasem
  • Doświadczenie w ciągłej integracji – Jenkins, testy jednostkowe, testy integracyjne, testy oparte na Selenium
  • Dobra znajomość serwerów aplikacji (WebSphere, WebLogic lub JBoss)
  • Dobra znajomość bazy danych Oracle
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2)

Mile widziane:

  • Znajomość: Docker/Kubernetes, Linux, Krafka
  • Znajomość rozwiązań płatniczych (PSD2, SWIFT M, SEPA, SEPA Instant)
  • Wyższe wyksztalcenie informatyczne lub pokrewne

Firma ofertuje:

  • Stabilną współpracę w oparciu o umowę o pracę oraz umowę B2B
  • Przy współpracy na podstawie umowy B2B, firma oferuje 15-20 dni płatnego urlopu oraz 5 dni chorobowego
  • Możliwość pracy 100% zdalnej, stacjonarnej lub hybrydowej
  • Indywidualny roczny budżet szkoleniowy
  • Bezpłatna prywatna opieka medyczna i karta Multisport
  • Warsztaty wewnętrzne i regularne rozmowy dzielenia się wiedzą
  • Zrównoważone środowisko pracy z silną kulturą i wartościami zespołowymi
  • Lekcje j. angielskiego
  • Elastyczne godziny pracy (stand-up'y są planowane zazwyczaj o 9:30-10:00)
  • Nowoczesne biura we Wrocławiu i Warszawie
  • Kuchnia z przekąskami, świeżymi owocami, kawą i darmowym lunchem w każdy wtorek
  • Wyjazd na narty w Alpy w marcu i letni wyjazd w sierpniu dla całego zespołu Ardent
  • Regularne wyjścia integracyjne
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Power Media