IT Project Manager - Niemcy

Transition Technologies S.A.

Łódź, łódzkie

Jesteśmy firmą o całkowicie polskim kapitale, jednym z największych w kraju producentem i integratorem oprogramowania. Swoje produkty i usługi kierujemy głównie do kręgu odbiorców przemysłowych, sektora energii i gazu oraz automatyki przemysłowej w Polsce i na świecie. Zatrudniamy ponad 600 osób w ośmiu oddziałach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Łodzi, Lublinie, Koszalinie, Kielcach i Białymstoku, a także za granicą: na Ukrainie, w Niemczech oraz USA.

Nasi pracownicy to wysokiej klasy specjaliści, m.in.: inżynierowie, automatycy, informatycy, testerzy, programiści Java, C++, C#, .NET, iOS, eksperci Oracle i managerowie IT. Tworzymy zgrany zespół ludzi, który profesjonalnie podchodzi do wykonywanych zadań, chętnie podnosimy swoje kwalifikacje i poszukujemy nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Dołącz do nas jako:

Miejsce pracy: Łódź

OFERUJEMY:

  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie z branży IT
  • pracę przy innowacyjnych projektach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • udział w wieloetapowym procesie wytwarzania oprogramowania
  • współpracę w międzynarodowym środowisku
  • możliwość udziału w procesie rozwoju nowych obszarów biznesowych działalności firmy (tzw. Business Development)
  • możliwość dalszego rozwoju i doskonalenia zawodowego
  • elastyczne formy zatrudnienia

WYMAGANIA:

  • biegła znajomość języka niemieckiego - warunek konieczny
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego zarówno w mowie, jak i piśmie (w tym język techniczny)
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: informatyka / zarządzanie projektami)
  • udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu projektów informatycznych w branży IT
  • umiejętność pracy w środowisku wieloprojektowym (doświadczenie w zarządzaniu budżetem, zmianami oraz ryzykiem)
  • doświadczenie w projektowaniu/wdrażaniu systemów o architekturze trójwarstwowej
  • doświadczenie w przygotowywaniu specyfikacji oprogramowania i komunikacji z zespołem programistów
  • podstawowa znajomość administracji systemami Linux oraz Windows Server
  • podstawowa znajomość języka SQL
  • znajomość i zrozumienie: Agile, SDLC, Lean, TDD
  • dobra znajomość narzędzi: MS Project, MS Office, Jira, Confluence
  • bardzo dobre zdolności analityczne, organizacyjne i interpersonalne
  • gotowość do wyjazdów zagranicznych do Niemiec, Austrii, Szwajcarii, itp.
  • czynne prawo jazdy kategorii B

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • kompleksowe zarządzanie przydzielonymi projektami informatycznymi
  • współpraca z Klientami zewnętrznymi firmy oraz działami wewnętrznymi w celu poprawnej realizacji bieżących projektów oraz zadań
  • prowadzenie rozmów z Klientami w zakresie wymagań wobec systemów informatycznych
  • analiza merytoryczna wymagań użytkownika
  • tworzenie scenariuszy rozwiązań dla potencjalnych Klientów
  • współpraca z zespołami analitycznymi oraz wdrożeniowymi w zakresie zbierania wymagań, ich analizy oraz wykonalności, a także czynny udział w tych procesach
  • wsparcie zespołów przy modelowaniu procesów biznesowych
  • wsparcie przy projektowaniu wymagań funkcjonalnych i procesów biznesowych dla wdrażanych aplikacji
  • udział w tworzeniu specyfikacji wymagań do systemów, projektów technicznych rozwiązań itp.
  • koordynacja oraz udział w procesach wytwarzania oprogramowania, czy też przygotowywania infrastruktury IT z uwzględnieniem założonego harmonogramu prac
  • nadzorowanie postępów prac oraz zapewnianie wysokiej jakości produktów dostarczanych w ramach projektów
  • wdrażanie systemów u Klientów
  • przeprowadzanie szkoleń
  • analiza polskich i europejskich rynków w segmencie gazowym i innych segmentach pod kątem rozwiązań IT
  • wsparcie procesów sprzedaży w zakresie oferowanych przez dział produktów
  • wyjazdy do Klientów polskich i zagranicznych

MILE WIDZIANE:

  • znajomość metodologii PMI / Prince
  • znajomość notacji UML, bądź BPMN
  • znajomość zagadnień programistycznych (JavaEE, Web Development, Web Services, C++, .NET)
  • praktyczna znajomość nowoczesnych technologii wielowarstwowych (middleware, serwery aplikacyjne) i baz danych (MSSQL Server, Oracle itp.)
U NAS SPOTKASZ SIĘ Z
Transition Technologies S.A. Transition Technologies S.A.