Inżynier Wiodący, Specjalista ds. Systemów DCS

Hays Poland

Gliwice, śląskie

Hays Poland

Gliwice
Gliwice
NR REF.: 1167143

Dla naszego Klienta, globalnego dostawcy technologii, automatyki i usług dla energetyki i przemysłu celulozowo-papierniczego, procesowego oraz stoczniowego poszukujemy Kandydatów na stanowisko Inżynier Wiodący, Specjalista ds. Systemów DCS.
Lokalizacja: Gliwice

Zakres obowiązków:

  • Realizacja/nadzór techniczny projektów DCS dla statków (systemy maszynowni MAS, klimatyzacji i wentylacji HVAC, bezpieczeństwa ESD).
  • Raportowanie Kierownikowi Projektu/Działu postępu prac
  • Konfiguracja i instalacja programowa (oprogramowanie systemowe, aplikacyjne) oraz sprzętowa rozproszonych systemów sterowania w siedzibie firmy jak i w lokalizacjach Klientów; głównie we Francji, Niemczech, Norwegii, Włoszech (zwykle do 20-30% czasu).
  • Nadzór nad pracą przydzielonego zespołu inżynierskiego dla powierzonej części projektu (wykonywanie pracy zgodnie z harmonogramem, procedurami jakościowymi Q/A , efektywnością oraz zapewniającej zadowolenie Klienta)
  • Koordynacja oraz prowadzenie testów odbiorowych wewnętrznych oraz z klientem (iFAT, cFAT, SAT)
  • Diagnostyka, uruchomienie systemów sterowania (zdalne i bezpośrednio w stoczni/statku)
  • Wsparcie Klienta doradztwem, szkoleniami - utrzymywanie dobrych relacji z Klientami
  • Wsparcie działu handlowego w trakcie przygotowywania i prezentacji ofert (w zakresie rozwiązań technicznych)

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe: inżynier automatyk/elektronik lub pokrewne (licencjat/magister inżynier)
  • 5 lat doświadczenia z zakresu realizacji projektów systemów DCS/PLC (znajomość FBD, SFC)
  • Umiejętność pracy w zespole (zdolności kierownicze)
  • Dobra znajomość Microsoft Office (Word, Excel)
  • Dobra znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Znajomość systemów automatyki PLC/DCS statków i/lub posiadanie wiedzy w zakresie technologicznym/procesowym/elektrycznym systemów MAS, HVAC, ESD.
  • Doświadczenie w uruchomieniach systemów automatyki zagranicą

Nasz Klient oferuje:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe
  • Pakiet benefitów: program emerytalny, ubezpieczenie zdrowotne (Medicover), karnet sportowy Multisport oraz fundusz socjalny i ubezpieczenie podróży służbowych.
  • Możliwość intensywnego rozwoju zawodowego w przyjaznym, międzynarodowym środowisku
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy