Inżynier Sprzedaży

wielkopolskie, wielkopolskie

Recticel Sp.z o.o.

Opis stanowiska pracy

Twoja rola:

W Polsce Recticel działa w ramach linii biznesowej Bedding i Insulation. W Poznaniu firma prowadzi Biuro Sprzedaży materiałów termoizolacyjnych. Zespół Inżynierów Sprzedaży oraz Doradca Techniczno-Inwestycyjny działają natomiast na terenie całej Polski. Jako Inżynier Sprzedaży będziesz rozwijał sprzedaż materiałów termoizolacyjnych PIR RECTICEL poprzez kontakty biznesowe z hurtowniami, firmami wykonawczymi, biurami projektowymi, architektami budynków przemysłowych, obiektów rolniczych. Twoimi partnerami będą firmy specjalistyczne sprzedające materiały budowlane oraz wykonawcy dachów, ścian i posadzek w obiektach przemysłowych, mieszkalnych i rolniczych.

Jako Inżynier Sprzedaży będziesz odpowiedzialny za promocję, a także sprzedaż materiałów termoizolacyjnych, poprzez kreowanie pozytywnych i długotrwałych relacji z klientami.

Twoje zadania:

  • Bezpośredni kontakt z klientami
  • Utrzymywanie i rozwijanie współpracy z dotychczasowymi klientami
  • Pozyskiwanie nowych klientów
  • Udział w targach branżowych
  • Organizacja szkoleń dla klientów oraz doradztwo handlowo-techniczne w zakresie doboru produktów
  • Analiza działań konkurencji
  • Dbanie o wyniki biznesowe działań i sprzedaży (wolumen, marża)
  • Raportowanie prowadzonych działań

Wymagania

Twoje kompetencje:

  • Wykształcenie wyższe, techniczne lub wiedza poparta doświadczeniem branżowym
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w obszarze sprzedaży
  • Dobra znajomość rynku budowlanego na terenie wschodniej i/lub centralnej Polski
  • Znajomość technicznych zagadnień związanych z budownictwem, mile widziana znajomość zagadnień związanych z termoizolacyjnością budynków
  • Znajomość pakietu MS Office, mile widziana znajomość któregoś systemu ERP i CRM
  • Dobre umiejętności sprzedażowe, organizacyjne, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • Odpowiedzialność, proaktywność, samodzielność, nastawienie na realizację celów
  • Prawo jazdy kat.B
  • Atutem będzie również znajomość języka angielskiego

Co oferujemy:

  • Oferujemy umowę o pracę w rozwijającej się firmie międzynarodowej, będącej liderem w swojej branży, oferującej produkty o najwyższej jakości i właściwościach technicznych
  • Odnajdziesz u nas przyjazną atmosferę, wsparcie kolegów ale także dużo ciekawych wyzwań i sporo dynamicznej pracy
  • Zapewnimy Ci ciekawy pakiet socjalny, kartę sportową dla aktywnych, prywatną opiekę medyczną i inne benefity
  • Oferujemy narzędzia pracy takie jak: samochód służbowy, telefon, laptop, niezbędne szkolenia i informacje

Recticel jest międzynarodową grupą przemysłową specjalizującą się w przetwarzaniu... poliuretanu w innowacyjne produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do naszego codziennego komfortu. Rozwija, produkuje i wprowadza na rynek rozwiązania, które oferują szeroki zakres wartościowych zastosowań przemysłowych i domowych w czterech odrębnych liniach biznesowych: Elastycznych Pianek (Flexible Foams), Komfort Snu (Bedding), Izolacja (Insulation) i Samochodowej (Automotive).
Recticel jest aktywny w 28 krajach i zatrudnia około 7900 pracowników na całym świecie (wliczając joint venture). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy osiągnęły 1,46 miliarda euro w 2017. Recticel jest notowany na giełdzie NYSE-Euronext.

W Polsce Recticel działa w ramach linii biznesowej Bedding i Insulation. W Łodzi firma produkuje materace i łóżka kontynentalne (znane w Polsce z takich marek jak Sembella czy Schlaraffia), zatrudniając blisko 600 osób. Linia biznesowa Insulation z siedzibą w Poznaniu koncentruje się na komercjalizacji trwałego materiału termoizolacyjnego wykonanego ze sztywnych pianek poliuretanowych o specyficznej zamkniętej strukturze komórkowej - (PU lub PUR) i pianki poliizocjanurowej (PIR) i skupia się na rozwiązaniach dla sektora budownictwa przemysłowego.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
25/04/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Średnie zawodowe
Praca Sprzedaż - Account Management , Praca Sprzedaż - Przedstawiciele handlowi , Praca Obsługa klienta , Praca Doradztwo / Konsulting , Praca Inżynieria