Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 23/10/2018.

Inżynier procesu

Chorzów, śląskie

ALTEN Polska

Opis stanowiska pracy

Główne zadania

  • Opracowywanie kompletnych procesów technologicznych dla wyrobów oraz ustalanie wytycznych do opracowania przyrządów zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru oraz obowiązującymi normami i przepisami BHP
  • Ustalanie i walidacja czasów operacji technologicznych w oparciu o obowiązujące aktualnie normatywy, chronometraże i inne obowiązujące w tym zakresie materiały źródłowe
  • Weryfikacja oraz uczestnictwo w definiowaniu wymagań jakościowych (arkusze i punkty kontrolne) z uwzględnieniem założeń konstrukcyjnych i technologicznych
  • Dostosowanie procesów technologicznych do istniejących aktualnie możliwości technicznych i warunków organizacyjnych zakładu, uwzględniając jednocześnie zasadę wyboru najkorzystniejszych i najbardziej ekonomicznych metod wytwarzania, parametrów procesów i pomocy warsztatowych
  • Praca w systemie ERP w zakresie definiowania technologii oraz zarządzania niezgodnościami jakościowymi
  • Definiowanie lokalizacji stanowisk na linii produkcyjnej (Layout, footprint) oraz organizowanie odbiorów stanowisk w zakresie zdefiniowanego obszaru
  • Wdrażanie akcji mających na celu ciągłą poprawę procesu technologicznego oraz redukcję czasów technologicznych zgodnie z założonym celem rocznym
  • Stały nadzór technologiczny w toku produkcji i współpraca z wydziałami produkcyjnymi, a szczególnie w okresie uruchomienia produkcji nowych wyrobów
  • Sporządzanie wykazów pomocy warsztatowych, narzędzi specjalnych itp.
  • Integrowanie pracowników pośrednio podległych wokół realizowanych zadań, współpraca i/lub kierowanie w ramach grup roboczych celem zapewnienia efektywności pracy zespołu
  • Opracowanie instrukcji technologicznych
  • Aktualizacja dokumentacji technologicznej w oparciu o zmiany produktu i procesu
  • Przygotowanie procesów technologicznych z uwzględnieniem wymagań Internal FAI
  • Udział w analizach i ustalaniu akcji korygujących dla występujących niezgodności wspólnie z Działami Jakości i Produkcji (PDCA, QRQC, 8D, etc.)
  • Udział w przygotowaniu ofert w zakresie Industrializacji

Wymagania

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (kierunek mechaniczny będzie dodatkowym atutem);
  • Doświadczenie w obszarze procesów montażowych;
  • Znajomość programów CATIA v5 AutoCad lub Inventor;
  • Bardzo dobra znajomość MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • Znajomość narzędzi Lean Manufacturing;
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym;
  • Znajomość narzędzi QRQC oraz FMEA.

Oferujemy

  • Długofalową współpracę i ciągłe możliwości rozwoju
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Elastyczne formy współpracy (B2B, UoP itd.)
  • Pakiet benefitów (Multisport, MyBenefit, Medicover)
  • Możliwość certyfikacji i szkoleń
  • Pakiet i wsparcie relokacyjne, w przypadku zmiany miejsca zamieszkania

Nie wahaj się ani chwili i dołącz do naszego zespołu!

ALTEN Polska jest firmą należącą do ALTEN Group Company, europejskiego lidera w... Konsultingu Inżynieryjnym oraz Technologicznym. Firma zaangażowana jest w realizację projektów badawczo-rozwojowych wielu korporacji. Jako technologiczny partner międzynarodowych firm, ALTEN w przeciągu 20 lat stał się wiodącym w Europie dostawcą usług z zakresu doradztwa inżynieryjnego oraz technologicznego.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
21/10/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe inżynierskie
Branża / kategoria:
Praca Kontrola jakości