Group Chief Accountant

Michael Page

Gdynia, pomorskie

Michael Page Michael Page

  • Rola osoby nadzorującej całość aspektów księgowych w Grupie Kapitałowej;
  • Konsolidacja sprawozdań (UoR), sprawozdawczość podatkowa (m.in. ceny transferowe, WHT, MDR)

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, dynamicznej Grupy Kapitałowej prowadzącej działalność usługową, poszukujemy doświadczonej, merytorycznej i zmotywowanej osoby na stanowisko Group Chief Accountant. Osoba w tej roli będzie raportować do Dyrektora Finansowego, nadzorować księgowość 10 spółek wchodzących w skład Grupy oraz zarządzać dużym zespołem (ponad 20 osób).

Opis stanowiska

  • efektywne zarządzanie zespołem księgowym, w tym organizacja funkcjonowania działu i nadzór merytoryczny nad pracą podległych osób;
  • nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych Spółki oraz jednostek podporządkowanych (podmioty zależne i/lub powiązane), zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami wewnętrznymi;
  • odpowiedzialność za sprawozdawczość statutową (w tym konsolidację sprawozdań finansowych), podatkową oraz do zewnętrznych organów (US, NBP, GUS, banki etc.); kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych;
  • śledzenie zmian w przepisach podatkowych i dbałość o prawidłowe wdrożenie zmian w Spółce ;
  • reprezentowanie Spółki przed krajowymi jednostkami kontroli finansowo-podatkowej;
  • ścisła współpraca z Dyrektorem Finansowym i innymi działami w Spółce;
  • prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienie procesów i procedur w dziale księgowości.

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse, ekonomia lub pokrewne);
  • mile widziane uprawnienia Doradcy Podatkowego/Biegłego Rewidenta/ACCA;
  • 8-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego, w tym doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego Grupy Kapitanowej (warunek konieczny) - preferowana branża usługowa;
  • ugruntowana teoretyczna i praktyczna znajomość rachunkowości finansowej (UoR, mile widziana znajomość MSR) i podatków, z uwzględnieniem: transakcji z podmiotami powiązanymi (dokumentacja cen transferowych), transferów na rzecz podmiotów zagranicznych (podatek u źródła), MDR;
  • poparta doświadczeniem znajomość zasad konsolidacji sprawozdań finansowych;
  • poparte doświadczeniem wysokie umiejętności w obszarze zarządzania dużym zespołem (min. 15 osób), w tym umiejętność efektywnego wdrażania, rozwijania pracowników, delegowania zadań, mentoring, coaching, budowanie planów sukcesji;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (optymalnie poziom B2) - warunek konieczny;
  • wysokie umiejętności narzędziowe, w tym zaawansowana znajomość MS Excel oraz systemów klasy ERP;
  • track record w obszarze wprowadzania ulepszeń, usprawnień i optymalizacji w obszarze księgowości;
  • wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, przedsiębiorczość, perspektywa właścicielska, inicjatywność, otwartość, nastawienie na zmiany i ulepszenia, orientacja na skuteczność i efektywność w działaniu, energia, pragmatyczne podejście do rozwiązywania problemów, samodzielność.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w ramach Grupy Kapitałowej oferującej ciekawej perspektywy rozwoju;
  • realna możliwość wprowadzania zmian, usprawnień i szeroko rozumianych optymalizacji;
  • elastyczne warunki zatrudnienia (UoP, B2B), system bonusowy, pakiet benefitów i przyjazna atmosfera pracy.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gdynia
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page