GŁÓWNY SPECJALISTA W DZIALE DRÓG I MOSTÓW

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH KROSNO ODRZAŃSKIE

Krosno Odrzańskie, lubuskie

Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/24/0262

Obowiązki:

Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

Prowadzenie ewidencji dróg, obiektów mostowych, przepustów oraz udostępnianie ich uprawnionym organom.
Sporządzenie informacji o drogach publicznych oraz przekazywanie ich Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad.
Pozyskiwanie informacji o drogach oraz stała nowelizacja.
Kontrola w terenie zgodności przebiegu dróg z posiadanymi danymi.
Opracowanie zbiorczych informacji statystycznych.
Przetwarzanie danych statystycznych dla celów zarządcy drogi.
Opracowanie analiz o stanie bezpieczeństwa i warunkach ruchu.
Realizacja zadań w zakresie inżynierii ruchu.
Dokonywanie okresowych pomiarów ruchu drogowego.
Organizowanie i koordynacja prac w brygadach robotniczych.
Planowanie, koordynowanie i nadzór nad całokształtem prac przy zimowym utrzymaniu dróg.
Kontrola i nadzór nad bezpieczeństwem stanu poboczy.
Bieżąca kontrola i nadzór nad odwodnieniem dróg oraz urządzeniami do podczyszczania wód.
Kontrola koszenia zieleni niskiej w pasach rozdziału i w liniach rozgraniczających oraz zieleni wysokiej.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania niezbędne: Wykształcenie wyższe i minimum 2 -letni staż pracy. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych. Osoba nie skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Nieposzlakowana opinia. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku. Znajomość zagadnień dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego, budownictwa drogowego, zagadnień w zakresie inżynierii ruchu, podział dróg. Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie. Wiedza w zakresie : Przeglądów dróg i obiektów mostowych Sporządzenia planów rzeczowo finansowych z zakresu utrzymania remontów dróg i obiektów mostowych Pozyskiwanie, zgromadzenie i analizowanie informacji dotyczącej stanu dróg Nadzór nad wykonywaniem robót drogowych i mostowych w zakresie robót utrzymaniowych i remontowych Dokonywanie robót i odbiorów technicznych robót drogowych i mostowych Weryfikacja faktur za roboty drogowe i mostowe Planowanie i kontrola grup patrolowo-remontowych Planowanie, koordynowanie i nadzór nad całokształtem prac przy zimowym utrzymaniu dróg Analizy zieleni wysokiej, Kontrola i nadzór nad bezpieczeństwem stanu poboczy Opracowanie stosownych sprawozdań, Umiejętność sporządzania kosztorysów Znajomość rysunku technicznego.b. Wymagania dodatkowe: Wykształcenie z zakresu: budownictwa dróg, budownictwa Doświadczenie w jednostkach budżetowych. Dobra organizacja pracy. Rzetelność, dokładność, systematyczność, dobra organizacja pracy. Umiejętność korzystania z przepisów prawa. Umiejętność redagowania pism i korespondencji urzędowej. Znajomość obsługi programów komputerowych biurowych. Prawo jazdy kat. B". Znajomość procedur wynikających z Prawa Budowlanego, ustawy o drogach publicznych. Uprawnienia budowlane lub praktyka zawodowa. Wiedza w zakresie : Przeglądów dróg i obiektów mostowych Sporządzenia planów rzeczowo finansowych z zakresu utrzymania remontów dróg i obiektów mostowych Pozyskiwanie, zgromadzenie i analizowanie informacji dotyczącej stanu dróg Nadzór nad wykonywaniem robót drogowych i mostowych w zakresie robót utrzymaniowych i remontowych Dokonywanie robót i odbiorów technicznych robót drogowych i mostowych Weryfikacja faktur za roboty drogowe i mostowe Planowanie i kontrola grup patrolowo-remontowych Planowanie, koordynowanie i nadzór nad całokształtem prac przy zimowym utrzymaniu dróg Analizy zieleni wysokiej, Kontrola i nadzór nad bezpieczeństwem stanu poboczy Opracowanie stosownych sprawozdań, Umiejętność sporządzania kosztorysów Znajomość rysunku technicznego.

Miejsce pracy: Fryderyka Chopina 5, 66-600 Krosno Odrzańskie, powiat: krośnieński, woj: lubuskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Staż pracy: lata: 2

Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty: List motywacyjny CV - Curriculum Vitae Kopie dokumentu potwierdzającego wykształcenie. Kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe (świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu). Wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, który jest dostępny na stronie BIP Zarządu Dróg Powiatowych w zakładce Ogłoszenia o pracę/ druki do pobrania . Oświadczenie, że kandydat, posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych. Oświadczenie, że kandydat nie był skazany za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Oświadczenie o posiadanym obywatelstwie, oraz że kandydat posiada nieposzlakowaną opinię. O wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji o następującej treści:Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wynikające z przepisów prawa, zawartych w podaniu oraz jego załącznikach dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na aplikowane stanowisko pracy, przez Zarząd Dróg Publicznych reprezentowany przez Dyrektora, ul. Fryderyka Chopina 5, 66-600 Krosno Odrzańskie. Formularz oświadczeń dostępny na stronie BIP Zarządu Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim w zakładce Ogłoszenia o pracę/druki do pobrania. Termin, sposób i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:a. Termin:2024-04-15 14:00:00b. Sposób:Oferty z wymaganymi dokumentami należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem: KONKURS osobiście w dziale finansowo-administracyjnym w Krośnie Odrzańskim lub listownie na adres: Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim ul. Fryderyka Chopina 5, 66-600 Krosno Odrzańskiew nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.04.2024 r. do godziny 14:00. W przypadku wysłania dokumentów pocztą, liczy się data wpływu oferty do ZDP w Krośnie Odrzańskim.c. Miejsce:Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskimul. Fryderyka Chopina 566-600 Krosno OdrzańskieDział finansowo administracyjny Informacje dodatkowe:Kandydaci zakwalifikowani do dalszych etapów naboru zostaną powiadomieni telefonicznie o ich terminie.Informacja o wynikach naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej: www.bip.zdp.powiatkrosnienski.plW miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.Oferujemy: stałe wynagrodzenie, świadczenie socjalne, dodatkowe wynagrodzenie roczne, szkolenia, praca w godzinach od 7-15 od poniedziałku do piątku, w okresie zimowym pełnienie dyżuru wg. ustalonego grafiku.Dodatkowych informacji w sprawie naboru można uzyskać pod nr tel.68 383 6090.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
13/04/2024
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Administracja biurowa, Praca Administracja Publiczna, Praca Administracja / Sekretariat

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy